Książka C++

Pan X

Użytkownik
Dołączył
Marzec 21, 2010
Posty
4
Witam jestem nowym Użytkownikiem na tym forum i mam nadzieje że długo tu zostanę :) Więc tak mam pytanie a szczególnie dla osób które programują językiem C++, bardzo mnie ten język zaciekawił i chciałbym się go nauczyć więc moje pytanie jaką książkę kupić na temat języka C++?
Tylko proszę nie podawać książek gdzie są same podstawy chciałbym coś więcej a nie pisać kalkulatorki.
Czytałem na innych forach i stronach że Symfonia C++ jest dobrą książką, jakie jest wasze zdanie na jej temat? Bardzo proszę o pomoc w wyborze książki.

Pozdrawiam :)
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
A jakże, Symfonia to moim zdaniem najlepsza książka o C++. Fakt że innych nie czytałem (o gołym C++) ale odkąd skończyłem ją czytać wiem że nie trzeba nic dodać, nic ująć. Mało tego, książka jest tak ciekawa że w każdej wolnej chwili będziesz chciał ją czytać. Ja przeczytałem ją już kilka razy a i tak chętnie wracam do lektury. Gorąco polecam. Leżą sobie dwa tomy obok mnie grzecznie teraz :).
KUP nie pobieraj.

PS: Tematów o samej Symfonii na HCP jest kilka. O pozostałych książkach o C++ jest drugie kilka. :)

// EDIT
Jeżeli po przeczytaniu Symfonii zamierzasz pisać 'keylodżery, haki, wirusy' to nie licz na to że sama książka Cię tego nauczy. Wybierz sobie system na którym będziesz pracował (Windows do programowania łatwiejszy, według mnie) i zajmij się np. WinAPI (do tworzenia programów z GUI[interfejsem graficznym]). Do aplikacji sieciowych możesz wykorzystać winsockety lub sockety (na linuksach). Nie chcę Cię zniechęcać ale przed Tobą trochę roboty i poradzę Ci żebyś się przygotował psychicznie do porażek (mimo że uruchomienie pierwszego [i każdego kolejnego] programu to niezapomniane przeżycie). Na koniec jeszcze moje ulubione IDE - Dev-Cpp. Jakbyś miał jakieś pytania do języka ew. tego co napisałem to zapraszam na PW :)
Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
ja takze polecam symfonie c++. Sam jestem w trakcie jej studiowania i przyznam ze ksiązka jest ladnie napisana, nie przynudza itp. Wszystko w niej jest co trzeba. Tak jak mowil kolega wyzej, lepiej KUP nie sciągaj, bo jak sciągniesz to wierz mi nic sie z niej nie nauczysz ;) Na allegro są i to tanio ;)

POZDRO!
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Takich tematów jest już naprawdę w cholerę, nie wywalam bo discovery44 się fajnie rozpisał i szkoda byłoby zmarnować :> Ja mogę odradzić Thinking in C++, nie podobała mi się osobiście, i darkcult.home.pl :>
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
jak juz o programowaniu C++ i poradach, to ja spytam sie Discovery dlaczego DEV-CCP ;) Jest coś w tym dobrego? :) ja np uzywam teraz CODEGEAR a kiedyś borland c++ ale dev-CPP nigdy sie nie bawilem a widze popularne jest :)
 

Pan X

Użytkownik
Dołączył
Marzec 21, 2010
Posty
4
No dobrze więc zakupie Symfonie C++ a mam pytanko czy mam ją czytać i robić coś na komputerze czy nie ? Bo mam 2 mieszkania i w tym drugim nie mam komputera, czy to będzię przeszkadzało w nauce ?

Pozdrawiam :)
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
@Legalnl: 1. Włącz PW i tam możemy pokonwersować :) 2. Jest to pierwsze środowisko z jakiego korzystałem i ani myślałem o przesiadaniu się na C++ Builder'a czy VC++. Nie lubię Delphi bo polega (programowanie) na używaniu komponentów i paru linijkach kodu. Borland C++ ma graficzny edytor programów co też mi nie odpowiada bo jest to chodzenie na łatwiznę. Żeby ogarnąć WinAPI nie trzeba wcale wielu tygodni i nieprzespanych nocy, nie. Jest bardzo łatwe i miło mi się z niego korzysta (co nieznaczy że nie lubię Linuksa), więc nie wiem czemu miałbym wykorzystywać czyjeś funkcje myszką skoro leży sobie klawiatura przedemną której użycie daje mi o wiele więcej satysfakcji. Z VC++ nie korzystałem tylko dlatego że za dużo waży i nie miałem czasu go pobierać i sprawdzić więc za wiele o nim powiedzieć nie mogę (niczym sobie nie nagrabił). Podobno jest dobry (jak delphi, c++ builder et cetera) i ma bardzo dobrze opisane błędy (gugll > błąd = done) ale przecież nie będę korzystał z czegoś tylko dlatego że ma dobrze błędy wyjaśnione. Nie tak dawno temu wyczytałem gdzieś że dev-cpp używa albo ten kto jest początkującym albo zaawansowanym programistą. Ja używałem go od pierwszej strony Symfonii i się spisywał znakomicie. Bardzo prosty w obsłudze i niezawodny. Co prawda jeżeli chciałbyś skorzystać z np. AntiDebug Library musiałbyś mieć VC++ (i tu właśnie mam problem bo nie mogę zainstalować .net sp1 a co za tym idzie VC++ - wada [wada dev-cpp zarazem]). Jeżeli będziesz miał jakieś pytania dot. C++ to tak jak pisałem - PW, chętnie odpowiem. 3. discovery44 nie Discovery.

// EDIT
@Pan_X: Jeżeli w szkole będziesz pisał programy w zeszycie to jest to dobry znak :). Czytanie Symfonii na sucho co prawda nie jest dobrym sposobem nauki ale jeżeli nie będziesz mógł się zatrzymać to nic straconego. Wracasz do komputera i przynajmniej jesteś przygotowany do lekcji :)
 
Ostatnia edycja:

Pan X

Użytkownik
Dołączył
Marzec 21, 2010
Posty
4
Przy `robieniu` sobie utrwalasz wszystko :> Sucha teoria daje bardzo słabe efekty zwykle :d
btw, fajny avatar, gimp? : D

Nom avatar robiłem w gimpie ;p

Dziękuje wszystkim za pomoc, discovery44 jeżeli będę miał problemy mogę do Ciebie pisać ? :)

Pozdrawiam :)
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Jeżeli chodzi o IDE to Dev C++ jest już "trochę" stare. Visual C++ daje rade ;)
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Ja do tej pory byłem zwolennikiem Code::Blocks i NetBeans, jednak wczoraj bardzo przypadł mi do gustu CodeLite. Visual jest świetny...o ile piszesz tylko na systemy Microsoftu...
 

Pan X

Użytkownik
Dołączył
Marzec 21, 2010
Posty
4
Witam poszukiwałem książek na temat C++ i znalazłem taka książkę "Thinking in C++. Edycja polska" co sądzicie o niej ?

Pozdrawiam.
 
Do góry Bottom