Które to IP

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Nie rozumiem takiej jednej rzeczy związanej z IP. Nie wiem czy to u innych też się tak dzieje. Mam kogoś w kontaktach w tlenie. Mam jego kontakt Tlenowy jak i GG. Mam też wtyczkę która wyświetla IP kontaktu. I teraz:

Dlaczego do tej samej osoby są dwa różne IP ? Te z tlena się różni od tego z GG. Mało tego. Rozmawiam z tą osobą na skype i podczas tego patrzę sobie w Ogniomurku na transfery i zgadnijcie co. Jeszcze inny numer IP. Ja rozumiem że są IP zewnętrzne i wewnętrzne (ona ma router), ale bez przesadyzmu.

Jak wchodzi na jakieś strony wyświetlające numer IP to jest kolejne i te wszystkie sie różnią od siebie.

Co jest? Może ktoś spotkał się z tym i potrafi to wytłumaczyć. Dodam jeszcze że nie było żadnych resetów u tej osoby więc nie mogło (chyba) jej się zmienić ot tak. Nie korzysta tez z żadnego proxy.

Czasem mi się wydaje że te stronki wyświetlające IP to wszystko pic na wodę i podają jakieś tam losowe cyferki, albo nie komputera tylko jakiegoś pośrednika.
 

lecter

Użytkownik
Dołączył
Luty 13, 2006
Posty
26
Może ma program do zmiany ip, np> hide ip platinum. :pada:

W programie tym można jednym kliknięciem w ok. 3 sekundy zmienić swe ip.

Dynamiczne IP odpada, bo gość ma chybaq zmienianiane co krótki okres czasu... :nauka:
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by lecter
Może ma program do zmiany ip, np> hide ip platinum
Odpada. Nie ma ŻADNEGO z takich programów. Wiem że sa takie programy. Sam nawet sie nim bawiłem swego czasu. Ale ona nie ma z tym nic wspólnego. Mam fizyczny dostęp do tego komputera i wiem dokładnie co na nim jest.

Masz jakies inne pomysły, co wywołuje błąd??

A dodam jeszcze, że próbuje skanerem każde to IP i pokazuje DEAD. Sprawa się komplikuje
smile.gif
 

kris269

Użytkownik
Dołączył
Listopad 22, 2005
Posty
66
Moim zdaniem każdy z tych programów używa innego portu tak więc może być i różne IP dla każdego z nich . Byc może gg, tlen i skype używają dla siebie określonego przedzialu IP, i dlatego są różne<tej teorii nie jestem pewny>.
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by kris269
Moim zdaniem każdy z tych programów używa innego portu tak więc może być i różne IP dla każdego z nich . Byc może gg, tlen i skype używają dla siebie określonego przedzialu IP, i dlatego są różne<tej teorii nie jestem pewny>.

Jak nie jestes pewny to nie pisz bo smiac sie tylko mozna.
Moze laczy sie przez proxy jakims z tych programow.
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by kris269+--><div class='quotetop'>CYTAT(kris269)</div>
Moim zdaniem każdy z tych programów używa innego portu tak więc może być i różne IP dla każdego z nich . Byc może gg, tlen i skype używają dla siebie określonego przedzialu IP, i dlatego są różne<tej teorii nie jestem pewny>.[/b]

Nie kumam nic z twojej wypowiedzi. Jak określonego dla siebie przedziału IP. O czym ty piszesz? Jeden komputer może mieć tylko jedno IP naraz (nie mówię tu o przypadku z routerem).

[ Dodano: 24-03-2006, 17:19 ]
<!--QuoteBegin-FDJ

Moze laczy sie przez proxy jakims z tych programow.
Jak już wyżej napisałem. Nie łączy się przez żadne proxy. Umiem to sprawdzic i wiem.
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by pkoper+--><div class='quotetop'>CYTAT(pkoper)</div>
[ Dodano: 24-03-2006, 17:19 ]
<!--QuoteBegin-FDJ
Moze laczy sie przez proxy jakims z tych programow.
Jak już wyżej napisałem. Nie łączy się przez żadne proxy. Umiem to sprawdzic i wiem.[/b]

No przeoczylem o proxy. Jak umisz sprawdzic czy laczy sie przez proxy?
Moze jakis blad albo moze korzystac z jakiegos shella do uzywania gadu.
 

Szaniol1982

Użytkownik
Dołączył
Marzec 14, 2006
Posty
1
Ja też ma pytanie bo jak wchodze na strony z podanym IP i wyskakuie mi inne IP niż w cmd. I ja chciałem sie zapytaci bo kolega mi tłumaczył ktury studiuie zaocznie informatyke że to ze stron to host ktury może sie zmieniaci ,a to z cmd to te nie zmiene i ja dokonica niewiem czy to prawda. Ale moje pytanie brzmi wtrakcie pruby włamanie przez IP to mam kture IP wpisaci ??

Zgury dzeki przepraszam za pisownie ale młody jestem
<
P
 

kris269

Użytkownik
Dołączył
Listopad 22, 2005
Posty
66
A ty jak nie umiesz czytać
|| FDJ napisał/a:
Moze laczy sie przez proxy jakims z tych programow. ||
to sie nie udzielaj pewien nie można być niczego.Mnie tak poprostu sie tak wydaje.
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by kris269
A ty jak nie umiesz czytać
|| FDJ napisał/a:
Moze laczy sie przez proxy jakims z tych programow. ||
to sie nie udzielaj pewien nie można być niczego.Mnie tak poprostu sie tak wydaje.

CISZA !! :cisza:

Może zamiast sie kłucic to może odpowiecie na moje pytanie. ;/ Dzięki FDJ za linki, poczytałem troche i dowiedziałem sie kilku nowych rzeczy ale... nadal nie znalazłem odpowiedzi. Nie oczekuje odpowiedzi podanej na tacy. Sam miedzy czasie szukam w różnych miejscach w sieci.

Może zadam inne pytanie pomocnicze. Czy jest możliwe, aby te programy nie pokazywały IP komputera docelowego, tylko kogoś pośrodku ?? Chodzi mi o to że np. mozna śledzić trase pakietu różnymi programami i one przechodza przez pare komputerow zanim dotra do adresata. Może GG, Tlen, czy Skype, pokazuje własnie takie komputery pośrodku.

Nie wiem czy pisalem wczesniej, ale moze ta informacja wyda wam sie pomocna. Wszystkie te IP były nieaktywne, tzn tak jakby ich właściciele mieli powyłączane komputery. Co już jest kolejnym bezsensem bo jak wyłączony komputer może przekazać pakiet dalej??

Nic juz nie rozumiem

PS. Tu nie chodzi o włamanie czy coś. Osoba ta wpisała w wierszu poleceń ipconfig i pokazało jeszcze ine IP :glupek2:
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
Originally posted by pkoper
Nie wiem czy pisalem wczesniej, ale moze ta informacja wyda wam sie pomocna. Wszystkie te IP były nieaktywne, tzn tak jakby ich właściciele mieli powyłączane komputery. Co już jest kolejnym bezsensem bo jak wyłączony komputer może przekazać pakiet dalej??:

to ze nie ma odpowiedzi na pingi (bo tak to chyba sprawdzales) to jeszcze IMO nic nie znaczy.
kiedys pingowalem IP kumpla, ktory siedzi na neo i tez wydawal sie dead. ale jego kumpel tez go pingowal i dostawal odpowiedz. heh - tez ciekawa zagadka, nie?
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Sprawdź najpierw te wszystkie numery IP do kogo należą np. na http://www.dnsstuff.com/
Przypuszczam, że te numery co Ci podają narzędzia w komunikatorach to numery punktów dostępowych obsługujących serwery GG, Skype, Tlen.
Stronki internetowe w PHP pokazują prawidłowe numery IP odwiedzającego komputera o ile nie łączy się przez proxy anonymus.
Jest jeszcze jedna mozliwość, ale chyba mało prawdopodobne, że łączący się komputer ma przekierowane łącze (spy-ware, trojan itp) i jego połączenia przechodzą przez inny komputer (komputery) ale to chyba mało prawdopodobne.
 

Daw1deX

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2006
Posty
59
Originally posted by Szaniol1982
Ja też ma pytanie bo jak wchodze na strony z podanym IP i wyskakuie mi inne IP niż w cmd. I ja chciałem sie zapytaci bo kolega mi tłumaczył ktury studiuie zaocznie informatyke że to ze stron to host ktury może sie zmieniaci ,a to z cmd to te nie zmiene i ja dokonica niewiem czy to prawda. Ale moje pytanie brzmi wtrakcie pruby włamanie przez IP to mam kture IP wpisaci ??

Zgury dzeki przepraszam za pisownie ale młody jestem
<
P
W cmd wyświetla ci się IP wewnętrzne...(jeśli jesteś w LANie) a na stronach mogło ci podawać IP zewnętrzne....
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by mks
to ze nie ma odpowiedzi na pingi (bo tak to chyba sprawdzales) to jeszcze IMO nic nie znaczy.
kiedys pingowalem IP kumpla, ktory siedzi na neo i tez wydawal sie dead. ale jego kumpel tez go pingowal i dostawal odpowiedz. heh - tez ciekawa zagadka, nie?

Wiesz używam takiego ciekawego narzędzia. Nazywa się Angryziber i tez właśnie na nim pokazuje dead, ale w momencie kiedy dołączam skanowanie portów to sie okazuje że jednak sa pootwierane. Mój wniosek. Komputer ma blokadę na przychądzące pingi i przez to jest w niektorych programach niewidoczny. Ech te routery
smile.gif


Originally posted by Tadeusz Fantom
Sprawdź najpierw te wszystkie numery IP do kogo należą np. na http://www.dnsstuff.com/
Przypuszczam, że te numery co Ci podają narzędzia w komunikatorach to numery punktów dostępowych obsługujących serwery GG, Skype, Tlen.
Stronki internetowe w PHP pokazują prawidłowe numery IP odwiedzającego komputera o ile nie łączy się przez proxy anonymus.
Dzięki za cenna radę. W sumie ja widać wyżej tez tak podejżewałem z tymi punktami dostępowymi.

Originally posted by Tadeusz Fantom
Jest jeszcze jedna mozliwość, ale chyba mało prawdopodobne, że łączący się komputer ma przekierowane łącze (spy-ware, trojan itp) i jego połączenia przechodzą przez inny komputer (komputery) ale to chyba mało prawdopodobne.
Tym mnie troche zaniepokoiłeś, bo źle niezycze tej osobie. Możesz nieco rozwinąc ten temat ?

Pozdrawiam.
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Originally posted by pkoper+--><div class='quotetop'>CYTAT(pkoper)</div>
<!--QuoteBegin-Tadeusz Fantom

Jest jeszcze jedna mozliwość, ale chyba mało prawdopodobne, że łączący się komputer ma przekierowane łącze (spy-ware, trojan itp) i jego połączenia przechodzą przez inny komputer (komputery) ale to chyba mało prawdopodobne.
Tym mnie troche zaniepokoiłeś, bo źle niezycze tej osobie. Możesz nieco rozwinąc ten temat ?

Pozdrawiam.[/b]
Może mieć na komputerze zainstalowanego trojana albo jakiegoś innego malware co działa jak serwer przekierowujący (coś podobnego jak proxy), pracuje jako np. komputer zombie i jeszcze dodatkowo przekierowuje połacznie przez jakiś serwer.
Inna Mozliwośc to jego połaczenie za sprawą działań sieciowych lub szkodliwego kodu na komputerze zostało przekierowane, że pakiety wędrują inna drogą niż powinny, przez komputer/serwer pośredni, w ten sposób mozna podsłuchiwać komputer/komputery w sieci , z resztą jest to również skuteczne przy podsłuchiwaniu komputerów z numerem bezpośrednim, wywołanie przekierowania połaczenia tak, aby pakiety poszły przez komputer podsłuchujący i dopiero do miejsca celowego. Ale nie sądzę, że coś takiego się przytrafiło koledze, raczej nie znam powodów aby ktoś tak długo przekierowywał łacze, chyba, że komputer służy jako zombie.
 
Do góry Bottom