ktorych linuch do administracji lana ?

izihack15

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2002
Posty
48
ktory z linuksow najlepiej nadaje sie do administracji sieci lan (dosc zlozonej)

moze sa jakies dystrybucje przeznaczone do tego celu ?
 

pch3l4

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2002
Posty
774
ktory z linuksow najlepiej nadaje sie do administracji sieci lan (dosc zlozonej)

moze sa jakies dystrybucje przeznaczone do tego celu ?[/b]

tak sa sytemy do tego celu jakis unix z rodziny BSD, ale kazdy linux jest lepszy powiedzmy od win98!!! moze byc nawet i rh i slack
 

izihack15

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 17, 2002
Posty
48
a mozna bardziej szczegolowo ?

mozna bardziej szczegolowo

czy FreeBSD jest dobry ?
tak w ogole to jakie sa jeszcze inne systemy z rodziny BSD ?

Co mozecie mi powiedziec o NOVELL NET WARE ?
wiem jedynie ze jest to system bardzo drogi i jest jedynie w duzych korporacjach
a od strony technicznej to jedynie kiedys widzialem obrazek w gazetce jakis tam ustawien sieciowych
<


moze ktos zna jakiegos polskiego linka o novell ??
 
B

b4d4ss

Gość
gadki szmatki; zarowno siec moze stac na linuxie bo to tak samo implementacja unixa, jak i bsd, faktycznie rodzina bsd jest lepsza podobno na server ... wszystko zalezy od ciebie, novell to system ktory musi korzystac conajmniej z 2 kompow, na jednym server na drugim workstacja novell'a wiec jak masz dodatkowy zbedny komp ???
ale po co ci drozsza alternatywa (przesiadac sie z pirackiej windy na pirackiego novella ?) jak mozesz to postawic na unixie ??

a jesli chodzi o bsd: to masz OpenBSD, NetBSD ...
 
F

frankii91

Gość
yyyy no bym sie klocil u mnie na firemce znaczy u starszego jest novelik i nieczeba zadnego osobnego kompa z nowelem tylko jest nakladka logijaca i to wystarcza wytstyka jeden komp z servem na novelu i reszta mogo byc windy nawet bez tego logowania i wsze dziala ok bo sie sam bawilem
 
Do góry Bottom