Kupiłem nowe DVD na SATA..

davidssj

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 16, 2008
Posty
2
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, to już któreś z kolei forum, które przeglądam w poszukiwaniu odpowiedzi na mój problem.

Otóż wczoraj kupiłem sobie nagrywarke dvd na SATA, wcześniej wszystko inne w komputerze miałem podpięte starymi taśmami (ATA).
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8N Pro (Info z everesta)
Dysk mam ustawiony na Master (podpięty oczywiście do ATA)
Mam Windowsa XP SP2
DVD mam podpięte do SATA0_SII(chyba tak to się nazywa, mam jeszcze wejscie SATA1_SII)
Przy włączaniu PCta moge wejśc w biosa (kalwiszem DEL) i troche później w jakiś RAID Utility (CTRL+S) W tym Raid wykrywa mi moją nagrywarke (Jakoś 1 DVDRW~) Więc myśle że bios mi nagrywarke wykrywa, załóżmy że mam wszystko dobrze podpięte, zworek na dysku też dobrze "wyciągnięty".
A moj problem wygląda następująco:

-Teraz, gdy wchodze do systemu, w Moj Komputer nie widze tego DVD (jest tylko wirtualny naped z deamona G: )
-Wchodze w menadżer urządzeń, Dyski wymienne CD/DVD i widze tam tylko ten wirtualny napęd, klikam Szukaj zmian sprzętu i nic mi nowego nie wykrywa, męcze się z tym już ładne 6 godzin bez skutecznie. ;/

Dlatego zgłaszam swój problem na forum informatyczne, naprawde - licze na wasza pomoc.
Z poważaniem,
Kamil S.
 

Mario(pl)

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 26, 2008
Posty
12
Albo mi się wydaje, albo coś jest nie tak z tym RAID. Jak dobrze pamiętam, to to jest kontroler macierzy dyskowej - działa jak masz podpięte kilka dysków twardych, ale żeby działało na DVD to coś mi się nie chce wierzyć. Moim zdaniem to to właśnie jest przyczyną tego działania, ale pewien nie jestem, bo nie miałem z DVD na SATA nigdy styczności.

Pozdrawiam Mariusz
 

davidssj

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 16, 2008
Posty
2
Tutaj Marku chyba jesteś w błędzie, przeglądałem różne fora, najprawdopodobniej jest to wina nie zainstalowanego w windowsie SATA, niby musiałbym coś z dyskietek instalować.. ale sam do końca nie jestem pewien. Może ktoś już miał podobny problem?
 

nowix666

Użytkownik
Dołączył
Luty 16, 2008
Posty
34
Z tego co mi wiadomo to istnieją sterowniki do SATA. Radze poszukać właśnie driverów do plyty gł na google.
 

cephei

Użytkownik
Dołączył
Październik 14, 2007
Posty
33
windows xp nie posiada sterowników do sata2 (nowe DVD jest chyba na sata2 jak u mnie)...jest po prostu starszy... gdy instalujesz xp na dysku twardym sata2 to musisz podczas instalacji podać mu sterowniki z dyskietki wczesniej przygotowanej bo inaczej nie zobaczy dysku twardego...tu jest tak samo...zgrywasz na dyskietkę te sterowniki z płyty CD dodanej do płyty głównej. Weź u kogoś zgraj sterowniki z płytki CD (tej od płyty głównej) na dyskietkę i zainstaluj na xp...powinno zadziałać bo mysle że to o to chodzi
 
Do góry Bottom