Kurs java

Ard1

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2011
Posty
2
Witam.

Jestem tu nowy i chciałbym zacząć od nauki jednego z wielu języków programowania. Wybrałem jave. I tutaj pojawia się pytanie do was:
Czy mógłby mi ktoś wysłać link do jakiegoś darmowego kursu internetowego ?

Prosił bym też o małą podpowiedź... czy warto się go uczyć na początku ? I jak bardzo jest przydatny/co można dzięki niemu zrobić ?

Z góry dziękuje za pomoc !
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Chciałbym doprecyzować chcesz jave a nie javascript? Bo często ludzie myślą, że to to samo :)
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Minecraft jest w Javie i zamula komputer 100x bardziej niż np. C++. Tak z ciekawosci - co skłoniło cię do wybrania Javy?
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Java is the future! Tak jak i dot NET.
@michal31337 Boże, płakać się chce, jedyne co wiesz o dżawie to że minecraft został w niej napisane, może dodaj przez ile osób aby zrównoważyć. Powielasz stereotypy. Każdy język ma inne aspekty. Rynek pracy w Polsce dla programistów Javy w porównaniu do C++ jest idealny dla każdego kto nie ma pracy. Poszerzasz jakieś mity o wydajności jak i wydajność Pythona. Nie ta epoka michaśu. Java jest dużo lepsza do nauki choćby dlatego że ma mocne typowanie i uczy dobrych nawyków. I nie jest całkiem jak Wikipedia sugeruje w pełni obiektowym językiem. Mnogość klas, darmowe środowisko takie jak NetBeans to raj dla nowicjuszy. I przede wszystkim w porównaniu do .NET'A multiplatformowość. Nawet moja dziewczyna mówi że za Jave powinneś dostać rózgę.


Ja też proponuje abyś czytał bogatą dokumentację od oracle i możesz szukać materiałów akademickich:
http://edu.pjwstk.edu.pl/wyklady/ppj/scb/
http://javaprogramming.awardspace.com/index.php?pokaz=_kurs&id=00 nieco przedawnione

Polecam jednak zaopatrzyć się w jakaś konkretna papierowa literatura.
 
Ostatnia edycja:

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
Hehe xD. Człowieku, nie spinaj się tak bo na zawał kiedyś zejdziesz xD W wieku 14 lat mogę jeszcze wszystkiego nie wiedzieć. :(

"Boże, płakać się chce, jedyne co wiesz o dżawie..." bla bla bla.
Pytaniem "Tak z ciekawosci - co skłoniło cię do wybrania Javy?" chciałem się dowiedzieć jakichś interesujących faktów na temat tego języka, może sam kiedyś się go nauczę?
Nie mam nic do Javy, dużo ciekawych rzeczy powstało w tym języku, zwłaszcza jeśli chodzi o crypting. Nie mam do ciebie za złe, że odebrałeś to jako atak na ten język, bo już wcześniej zauważyłem, że z twoimi umiejętnościami socjotechnicznymi nie najlepiej. Jednak nie wydaje mi się żeby to, co powiedziałem o Minecrafcie było nieprawdą. "Poszerzasz jakieś mity o wydajności" - skoro mówisz, że skłamałem i Minecraft w Javie > Minecraft w C++ pod względem wydajności to ok, mogę się mylić, jednak ta gra napisana w C++ chodzi płynnie na słabiutkim komputerze, a oryginał Javowy muli nawet na silnym sprzęcie. Nie będę jednak więcej dyskutował o tej grze, bo mnie to nie interesuje.

"Każdy język ma inne aspekty." - no właśnie. A co do .NET, to do hackingu (bo chyba o to chodzi użytkownikom tego forum)... czy ja wiem czy przyszłościowy? Pewnie tak, ale ta przyszłość nadejdzie za dłuuuuugi czas. Załóżmy, że chłopak będzie chciał sobie zrobić np. bota i go rozprzestrzeniać i nagle się dowie że jest coś takiego jak zależności i jego program nie działa na większości komputerów z Ameryki Południowej, Rosji czy Chin, które nie są wyposażone w .NET Framework (a przy massówce robi to niewyobrażalną różnicę). Przytłoczyłeś też rynek pracy... hmm... nie rozumiem po co wstawać codziennie rano i przeżywać życie w szablonowym schemacie pracy, skoro jest się pro-koderem i można zarobić więcej nie pracując. Chętnie przeczytam twoje personalne opinie i jeżeli będą poparte dobrymi argumentami, a nie bezsensownym atakiem w moją stronę - zmienię swoje zdanie.

PS. Fun fact: nie ma boga.

Pozdro.
 

Vandervir

Były Administrator
Dołączył
Grudzień 19, 2005
Posty
474
Odnośnie dotNeta Microsoft powoli się z niego wycofuje, ale jeszcze przez parę dobrych lat będzie popyt na niego.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Pomyliłeś fora, bo nie jest to raczej i nie było andergrandowe forum dla "hakerów" w Twoim rozumieniu. Umiejętności socjotechniczne... hmmm... a na cóż mi one? <manipuluje na czytelny kod przełożonych dla podwyżki> Nie powiedziałem że nieprawda, ale porównywanie że Java jest zła bo jakaś gra chodzi wolno to sory... to najlepszy argument... :D Java jest idealna dla biznesu i są przypadki że przewyższa wydajnością a szczególnie mnogością PRAKTYCZNYCH klas. A ja napisałem że .NET do hackingu? Gdzie? Do hackingu to możesz w asm i pythonie pośmigać i perlu, ale nie to forum raczej by o tym rozmawiać. No jak kto co lubi, ale nie każda praca jest szablonowa i nie każda daje codziennie nowe wyzwania ;)

Oj to pierwsze słyszę, ale w nowszych wydaniach dodają jakieś ułatwienia do asynchronicznego programowania, więc jaka ich strategia jest dziwna pracując nad czymś by porzucić.


http://www.staff.amu.edu.pl/~psi/informatyka/java/kurs/kurs.html
 
Do góry Bottom