lame problems

netmare

Użytkownik
Dołączył
Październik 26, 2006
Posty
69
Postanowiłem napisać swój pierwszy program w cpp
Program miałby polegać na tym że ustawia się na porcie 80 i wyświtela treść zapytania GET wysłanego przez przeglądarkę
I jak to zwykle w takim przypadku bywa cała masa problemów wynikających z braku doświadczenia i odpowiedniej literatury
Kompilator dev-c++ 4.9.9.2

1. Problem algorytmiczny wynikający z braku doświadczenia w programowaniu pod win
Czy użycie listen, zawiesi pracę programu do momentu pojawienia się czego kolwiek na porcie, czy też jeśli w momencie wywołania będzie cisza to pominie instrukcje i należało by instrukcję listen zapętlić??

2. Jak w c można sprawdzic czy cos wyladowalo w buforze klawiatury, chodzi mi o coś jak:
(w pascalu)

var c:char;
......
if keypressed then c:=readkey;

3. winsock czy winsock2 i dlaczego

4. próby kompilacji kończą się niepowodzeniem undefined reference (doczytalem zeby dodac wsock32.a do projektu, mam tylko libwsock32.a i nie wiem jakich opcji użyć żeby nie wywaliło błędu kompilacji bo wyskakuje mi bład tworzenia libwsock32.o czy coś takiego)

5. To już wybitnie po lamersku, ale może chciałoby się komuś napisać taki programik, myślę że zrobienie tego nie powinno zająć więcej niż 10 minut komuś kto się zna, a dla mnie przeanalizowanie czegoś takiego byłoby bardzo pomocne. (Szczerze mówiąc jest trochę informacji, na temat komunikacji przez winsock, ale na tym etapie mam jeszcze problem rozpoznać co jest mi potrzebne do obsłużenia portu w tak ograniczonym zakresie.
Nawet nie wiem czy potrzebna mi obsługa FD-CONNECT czy od razu FD_READ)

Będę wdzięczny za każdą pomoc
 
Do góry Bottom