Legalność konkursów

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Witam!
Co prawda moja sprawa nie wiele ma wspólnego z prawem komputerowym, ale jednak z prawem xD Czy wie ktoś może czy mogę sobie zrobić konkursik, np jakiś w necie na najlepszą stronę www czy coś, dawać w nagrodę jakąś płatną usługę, np 1000zł na reklamy w google adsense czy coś, tak, żeby nie musieć tego rejestrować jako konkurs, płacić podatków od nagród etc?

PS. Sorry, że pytam o to tutaj, ale nie znam żadnego forum związanego z prawem, a sam sobie z tymi kruczkami prawnymi nie radze ^^
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
mysle ze mozesz ale nie wiem jak tutaj kwestia podatku.
Wiem natomiast ze nie moze byc w regulaminie ze nagroda j jest losowana bo wtedy nad losowaniem musi czuwać Komisia gier i zakladow(ci tacy sztywniacy w losowaniu lotka)
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
No właśnie chodzi o to, że to będzie konkurs, więc zero losowania :) Coś mi się wydaje, że jest jakiś próg pieniężny powyżej którego trzeba zalegalizować konkurs czy coś takiego... Jakby ktoś znał szczegóły to byłoby miło xD
 

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
a nie można tego uznać jako nagroda rzeczowa? od tego chyba nie ma podatku
no tak właśnie nie bardzo, bo na ten przykład samochód to nagroda rzeczowa, a podatek o niego się płaci, jak się wygra...
 
Do góry Bottom