linux help

songoten20

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2002
Posty
2
Ostatnio kupilem gazete linux+ wydanie specjalne ret-hat7,2. Wlozylem plyte do cd romu i zaczolem instalwoac linuxa wszystko szlo dobze nagle pojawilo sie pytanie czy che opcje jakas niepamietam zaluzmy domowa czy cotam bylo czy serwer czy custom. Pomyslalem ze w opcji serwer nie bedzie skurki a w drugiej opcji niebedzie serwerow, wybralem custom i pojawil sie problem niewiem zo zaznaczyc. Zadna nazwa nic mi mimuwi (jesli chodzi o drugi etap wyboru ten dokladniejszy z kategoraimi sobie poradzilem).Wykozystalem sprawdzona metode zaznaczylem wszystko(lepiej wiecej nisz zamalo).Ale system mi wolno chodzi jak zulw wszystko sie mieszcza skurki sie wala czesta sie niewlaczaja. Dalej uwazam linux za stabilnu. Opanowalem sutuacje linux ciaglke jest strasznie upaiony co mnie martwi wszystko wlono chodzi ale chodzi. Siadam pszy drugik kompie i wchodze po stronach po linuxie i znajduje.



Techniki hackerskie

Linux Academy - Bezpieczeństwo w systemach open-source

SATAN - skaner na Linux'a

Firewalls

Jak zrobic tunel i po co ?

Bezpieczeństwo stron WWW

Wlamanie do serweruw na unixie

Wlamanie do serwerun na linuxie

Trojany na linuxa

Wirusy na linuxa



CIOESZE SIE BARDZO A JA BYM CHCIAŁSKONFIGUROWAC MODEM

Na dalszych stronach

Ruting

Linux Security

I wresćie znalazłęm komendy do linuxa ehhh



Jestem bardzo ciekawy doczego sš katalogi w linuxie jestem na / i niewiem co gdzie sie robi. Szukam jakiej� strony z opisem katalogów jedyny jak kapuje to home root i ten zdyskami niepoamietam jak sienazywa.



Jeszcze troche i będzie tak długa powie�ć ze będzie mozna umie�cić na jakiejsć stronie w 12 tomach pierwsza pszygoda z linuxem:)))



Wiec podajcie jaka� strone z opsiem instalacji modemu(mam sterowniki do linuxa)



Z opisem jak co się je czyli co ktury katalog co znaczy



Jaka� strona dla poczatkujaćych (jak siepszekonałem niema takich)NIECHE SIE WŁAMYWAC DO PTENTAGONU(takie strony znajduje) CHE ZAINSTALWOAC MODEM



I jeszcze jedno co moge wywaklic z linuxa by niezajmował 3GB tylko niewiem 500mb i by mi sparwnie chdoził nawet zgodze siena powturnaisntalacje jego ale powieccie czego napewno niestalować.



Teraz to pisze z drugiego kompa z windowsa.



Prosze niewysmiejcie mnie ja linuxa mam drugi dzien (proszac oto zwiekszam szanse ze mnie kots wysmieje heh:))



Odpiszcze jeszcze jak cos wywalic jak sie juz cos zainstalwoalao jakis program z poza plytki instalacyjnej linuxa(jeszcze niemam tego problemu ale chyba bede mieć)



Jesli zaczymam linuxa czyli go niewywale to bedzie wiecej takich powiesci to biezcie cipszy i czytajcie a teraz prosze o pomoc muj numer gg to ******* a adres e-mail to ******* Dziekuje z góry.



Mam nadzjeje ze nikt niezignoruje tego textu ztego powodu ze jest dlugi i nieche sie komus czytac. Mam nadzjeje ze szybko odpwoiecie nate kila pytan starczy mi jakas strona dla poczatkujacych:)))))

<


thnx zgory







Jak naraze znalałem srony z dokłšdnym opisem włšmań do osub pojedynczych i sieci. Wiem że ta strona jest o hackingu ale z gury zakałdam że mi niechodzi mi o rozpierdalanie dwuch sieci dla opisu jak zainsatwlować modem albo dla opisu doczego sluży ktyry katalog w linuxie:)))ehhh jakie ja mam szczę�cie w pszysżłosći bede szukać takich stron i z pewno�cia nieznajde.



Czytałem forum i większosć osub odsylalisćie do ksišżek ale zanim ja zdšże jaka� ksiazke pszeczytac to system mi się zsypie 500razy a on tak wolno isę instaluje.



Mimo wszystko jeżeli ktos tu dotarł (pszeczytał całe to wypracowanie) to mam nadzieje że mi pomoze bo je�li ktos czytajac to niechciał mi pomuc to napewno niedoczytał do końca a sam niewiem jak ja mogłem tyle napisać pacze w góre i siedziwie co sie dzisiai zemnadzieje. Tyle napisałem czy mam jakas inwekcje twurczš czy moze che szybko rozwiazac problem chodziasz takie dlugie pisanie chyba wtyn niepomoze. To na tyle prosze pomuzcie mi rozwiazac problemy. Setny raz thnx
 
B

b4d4ss

Gość
hello
smile.gif


no wiec tak. przyznam ci szczerze, ze nie instalowalem red hat'a; tylko; mysle ze nie tylko wg. mnie znacznie lepsza dystrybucje mianowicie Slackware i za bardzo nie wiem jak tam instalka przebiega, ale wydaje mi sie ze podobnie jak wszedzie.
przede wszystkim jezeli chcesz dobrze dopracowac linuxa i miec kontrole nad tym wszystkim co znajdzie sie w systemie powinienes miec tam opcje instalacyjna "expert" wtedy instalujac z tej opcji masz najwieksza kontrole nad tym co znajdzie sie w systemie i czego nie bedziesz chcial zainstalowac to po prostu odfajkujesz.
jesli chodzi o czas ladowania systemu .. to wszystko zalezy od konfiguracji jajka i obrazu kernela, a nie od ilosci zainstalowanego oprogramowania czy od wielkosci systemu.
najprawdopodobniej odpala ci sie cala masa zbednych rzeczy ktore po prostu potrzebuja czasu zeby sie zaladowac. -> przyklad u mnie lina odpala sie okolo 7 sek.
co do modemu: najprawdopodobniej bedziesz musial pogrzebac w jajku i dostosowac linuxa do dzialania z modemem. (zobacz w kernelu: NETWORKING OPTIONS oraz NETWORKING DEVICE SUPPORT)
czyli bedziesz musial wejsc do kernela i pozaznaczac odpowiednie opcje, zeby modem dzialal.
kolejna kwestia jesli chodzi o modem, nie napisales co to za modem. kilka postow nizej jest poruszana sprawa modemow poczytaj moze cos ci wpadnie do glowy. mozesz miec problem jesli to jest winmodem.
wejdz wogole na stronke producenta i zobacz co oni tam pisza odnosnie twojego modemu i linuxa... moze sciagniesz stery do niego i nie bedzie problemu.
jesli chodzi o budowe linuxa to stary uwierz mi ze o tych wszystkich katalogach ktore sie tam znajduja
smile.gif
to mozna osobna ksiazke napisac. poszukaj roznych textow, w sieci znajduje sie sporo ksiazek w formacie PDF dotyczacych instalacji linuxa etc. "niestety" ( a moze i nie ) wiekszosc jest po angielsku. (dla przykladu mnie sie udalo zgromadzic ponad 140 mega tekstow; glownie ksiazek o linuxie)
odnosnie stronek jest kilka bardzo dobrych polskich portali zwiazanych z linuxem i opisujacych ten system operacyjny.
wpisz w onet: linux i na pewno ci sie wyswietla.

zobacz portal: http://www.linux.gery.pl/linki.php

tam jest sporo polskich i nie tylko linkow.
jak obetniesz koncowke linki znajdziesz sie bezposrednio w linux.gery i moze tam rowniez cos sobie przeczytasz co ci pomoze.
jak bedziesz mial jakies pytania spoko moge pomoc; w miare mozliwosci oczywiscie. znajdziesz mnie na ircu:
serv: kulki.olnet.pl
chan: #polska.

no to chyba na tyle.
 

songoten20

Użytkownik
Dołączył
Luty 12, 2002
Posty
2
THNX

Dzięki za pomoc a co do modemu to modem NT_IP (taki daja w dialogu ma 115kb) i mam sterowiki do niego ale niewiem gdzie je zaisntalować ja znam tylko katalog home:p^_^
 
B

b4d4ss

Gość
eeeh dokonczymy rozmowe i mam nadzieje ze wszystko pojdzie okey
smile.gif
 
Do góry Bottom