Linux na Virtual Machine?

SilesianMan

Użytkownik
Dołączył
Maj 5, 2008
Posty
7
Witam Serdecznie.

Od pewnego czasu zaczynam przygodę z szeroko pojętym hackingiem, kryptografią itp, głównie chodzi mi o bezpieczeństwo komputerowe. Zaczynam studia w tym kierunku w Londynie (Computer Security and Forensics) i na początek tak jak wiele osób radzi to m.in. nauka innych systemów niz Win i dlatego mam pytanie. Czy do pierwszego kontaktu z Linuxem i jego nauka to jest możliwość używania Linuksa poprzez Virtual Machine (ostatnio chyba wyszła wersja pod Vistę), czy jednak polecacie bardziej żeby zainstalować osobno na innej jednostce?

Nie wiem czy te pytanie ma sens do końca ale wiecie jak to jest na początku
<
ogrom pytań, mało odpowiedzi.

Pozdrawiam
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Możesz zainstalować bez problemu za wirtualnej maszynie (Virtual PC, VMWare Workstation itp.) ale możesz też popracować na Live CD (np. Ubuntu ).
 

SilesianMan

Użytkownik
Dołączył
Maj 5, 2008
Posty
7
Dzięki za odpowiedź.
smile.gif


Czy Live CD oznacza ze ten system jest na bootowalnej płytce i można go używać bez wyrzucania Windy i instalowania go?
Pytam, bo nie wiem do końca.
Co do konkretnej dystrybucji to muszę solidnie poczytać bo chyba co osoba to inne zdanie jaka dystrybucja na początek
<
 

abramakabra

Były Moderator
Dołączył
Marzec 16, 2003
Posty
1191
Tak, live cd ładuje się do ram'u i nie integruje w system.
Polecam Ubuntu.
 

ForFun

Użytkownik
Dołączył
Maj 10, 2008
Posty
73
Wersja live nie pozwoli Ci nauczyć się systemu.
Linuksa możesz zainstalować nawet na dysku 4GB który kosztuje 20zł co przy tak ważnym celu jest kosztem znikomym.
Nie proponuje Ubuntu bo jest za prosty. Jeśli jesteś informatykiem możesz się od razu wziąć za Slackware.
Zakładam, że jesteś ambitny i wytrwały. Od razu powiem, że każdy linuks jest podobny jak również różni się od innych dystrybucji.
(podobnie jak Windows - każdy jest podobny ale znacząco się od siebie różnią)
Tu masz stronkę, która prawdopodobnie Ci się przyda: http://jakilinux.org/.
Powodzenia.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
<div class='quotetop'>CYTAT(SilesianMan @ 18.05.2008, 20:47) <{POST_SNAPBACK}></div>
Dzięki za odpowiedź.
smile.gif


Czy Live CD oznacza ze ten system jest na bootowalnej płytce i można go używać bez wyrzucania Windy i instalowania go?
Pytam, bo nie wiem do końca.
Co do konkretnej dystrybucji to muszę solidnie poczytać bo chyba co osoba to inne zdanie jaka dystrybucja na początek
<
[/b]
Przecież możesz mieć dwa systemy na jednym dysku i Windowsa i Linuksa (Lilo,Grub).
Ale na razie może pobaw się VirtualBox i wybierz dla siebie distro.
 

SilesianMan

Użytkownik
Dołączył
Maj 5, 2008
Posty
7
Tak zrobię: najpierw ubuntu na liveCD ( juz ściągnałem Ubuntu 8.04 desktop, tylko teraz musze nagrać ) a potem może zdecyduję się zainstalować Ubuntu lub inną distrybucję obok Visty.

Dzięki za rozwianie wątpliwości i pomoc
<
 
Do góry Bottom