Livebox: 2.0 inne urządzenia w sieci lokalnej

rogersmith

Użytkownik
Dołączył
Listopad 24, 2013
Posty
2
Witam
tydzień temu zamontowałem liveboxa 2.0 i skonfigurowałem go kablem przez laptopa. Potem kabel odłączyłem i podłączyłem dwa laptopy przez sieć wifi. Potem na stronie konfiguracynej okazało się że w "urządzeniach w twojej sieci lokanej" znajduje się wiecej urządzeń niż powinno. KOmputery PC4("KOMPUTER"), PC5 PC6 są "moje".
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/67f853148f4e53fd.html

Również po podłączeniu moich laptopów w ustawieniach NAT/PAT zmieniłem reguły użytkownika z WEB SERVER na SECURE SHELL SERVER, którego porty wewn. i zewn to 22, natomiast po ktoryms wejsciu na strone liveboxa port zewnetrzny wynosil 50tys z hakiem.
Drugi laptop, przez którego nie konfigurowałem liveboxa któregos razu był podłączony do sieci równoczesnie przez wifi i ethernet( tak to widziałem na stronie). Przeskanowałem go i wyskoczył mi trojan JAVA/TROJAN DOWNLOADER OPENSTREAM.
Użyłem też komenty tracetr i zauważyłem, że pomiędzy bramą liveboxa a serwerami była jeszcze jedna pozycja. zdarzyło się to tylko jeden raz przy uruchomionym comodo. myslalem ze to jego wina, ale zeby sie upewnic przeinstalowałem, jednak taka sytuacja już sie nie powtórzyła.
Teraz mam w sumie podłączone do sieci 3 konputer: 2 laptopy i stacjonarny, który jest podłączony do sieci ethernetem.
 
Do góry Bottom