livecd

PHmaster

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2007
Posty
329
Pościągałem sobie kilka obrazó linuxa i wszystko zapisałem na płycie. teraz mam jedną płytkę z kilkoma dystrybucjami, taki LiveCd.
Co muszę zrobić (jaki plik i jak ten plik napisać), aby podczas bootowania płytki (start z BIOSU) pytało mnie, która dystrybucja ma wystartować. Wszystko mam na płycie.
???
 

HeadShot

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2006
Posty
668
Tak raczej nie zrobisz, musisz nagrac kazda distro na osobna plyte... to tak jakbys nagral Win 98 i XP i na jedna plyte i chcial wybrac ktora sie zainstaluje. ;-)
 

PHmaster

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2007
Posty
329
ale tutaj sprawa jest inna niż w Windowsach. Ja czytam dystrybucję z płytki (Livecd), a nie zapisuje
<
 

greg007

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 28, 2007
Posty
314
weź poszukaj jakiegoś obrazu płytki z 2 naraz dystrybucjami linuxa. potem otwórz za pomocą explorera i te 2 dystrybucje zastąp swoimi kilkoma. Powinno zadziałać. wystarczy pomyśleć. Ja mam taką płytkę własnej roboty zrobioną w ten sposób. a zrobiłem to tak:
kupiłem kiedyś gazetę KS-Ekspert a na jednej z 2 płyt były dystrybucje linuxa. Po prostu je podmieniłem i nawet fajne menu jest
smile.gif
 

greg007

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 28, 2007
Posty
314
prawie nic. mam tak jak bym korzystał z płytki eksperta z tamtymi wersjami linuxa tylko mam swoje nazwy i swoje wersje.
 
Do góry Bottom