logi

Mały

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 2, 2003
Posty
9
jak ktoś mi się włamuje np. trojanem albo poprostu wchodzi na jakiś folder do mnie przez otoczenie sieciowe gdzie dokładnie w rejestrze to sie zapisuje?? :oops:
 

NiuNio

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
953
jesli wchodzi na jakis folder bez uzycia trojanow to mozesz to zobaczyc dzieki netwach czyli monitor sieci
<

a jesli wchodzi trojanem to tego nie zobaczysz, mozesz jedynie sprawdzic w rejestrze czy nie masz czegos dziwnego a autostarcie, czy nie jest wlasnie trojan
jesli chodzi o trojana przeskanuj kompa i bedziesz wiedziec czy masz trojana
 

Solari

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 13, 2003
Posty
97
hmm...
wydaje mi się, że w rejestrze się nie zapisuje...
jeśli siedzisz na XP albo na 2k to powienieneś (oczywiscie do folderów które chcesz chronić dostępem innych) ustawić odpowiednie prawa inspekcji... kiedyś sie tym bawiłem ale nie za dużo.. ale powiem Ci o co chodzi...
jeżeli ustawisz odpowiednie prawa inspekcji dla danego powiedzmy folderu... to jezeli ktoś nieuprawniony będzie to niego chciał się dostać to zapisze się to w logach.. patrz: Settings>Control Panel>Administrative Tools>Event Viewer... i tak sobie poszukaj wpisu...
inspekcje natomiast ustawisz kilkając prawym na folder.. później >properties>Security>Advanced>Auditing.. i tam ustawiasz inspekcje..

Jendnak dla uproszczenia sprawy zainstalował bym jakiegoś FW i po kłopcie.. bo on Ci wszystko pokaże..

Pozdrawiam :!:
 

m4k3r_x

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2002
Posty
160
mozesz probowac przez:
Menu Start -> Uruchom ->command -> netstat -a
lub
Menu Start -> Uruchom ->cmd -> netstat -a

Zalezy od OS


pozdro
 
Do góry Bottom