logowanie przez terminal

bartekd

Użytkownik
Dołączył
Maj 7, 2010
Posty
3
witam, mam serwer vps, ktorego chce wykorzystac jako shell.
chcialbym sciagac pliki ze strony do ktorej trzeba sie zalogowac (mam login i haslo) ale logowanie jest skomplikowane, poniewaz po nacisnieciu "zaloguj" wyskakuje okienko w ktorym trzeba pisac login/haslo.
problem w tym ze nie wiem jak sie zalogowac przez terminal do takiej strony i tym bardziej sciagnac z niej pliki, bo podczas kazdego sciagania sprawdza czy jestesmy zalogowani.
VPS z systemem ubuntu.
Bylbym wdzieczny za pomoc.
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
W terminalu to jest niewykonalne, chyba ze lynx takie cos obsluguje. Musialbys napisac progsa do takiego sciagania plikow na vpsie ;d

Dziekuje, dobranoc.
 

skaktus

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2010
Posty
24
Jeśli to nie jest w JavaScripcie to starczy ci elinks czy w3m, w przeciwnym wypadku nie obejdzie się bez VNC i przeglądarki graficznej....albo specjalnego programu jak napisał KangurX.
 

Hunter

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2005
Posty
478
Pobierasz http://winscp.net/eng/download.php , instalujesz, uruchamiasz logujesz sie uzywajac takich samych danych jak przy ssh. Wchodzisz do katalogu www, domyslnie /var/www , pobierasz pliki na lokalna maszyne i odwrotnie ( musisz przypisac odpowiednie uprawnienia bys mogl uploadowac / ndpisywac pliki na linuxie ).

W terminalu tez mozesz pobrac pliki z Twojego vpsa nawet bedac zalogowanym na innym vpsowym linuxie ^^. Wystarczy klepnac:

sftp login@ip_lub_domena_vps

nastepnie poprosi Cie o podanie hasla.
Po zalogowaniu mozesz sprawdzic domyslny katalog poleceniem pwd ale na 99 % bedzie to domyslny katalog home. Umieszczasz pliki poleceniem:

put dupa.pdf

pobierasz:

get dupa.pdf

Mozesz dowolnie zmieniac katalogi uzywajac oczywiscie cd / itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom