mail + IP ważne

Ccobra

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2004
Posty
91
Mamy dwa komputery X i Y na kompurze X ktoś loguje się standardowo przez np onet.poczta.pl na swojego maila. Ja z komputera Y chce poznać adres IP komputera X znając oczywiście maila osoby logującęj się z komputera X, ciekawi mnie czy są do tego jakieś skanery ?
Jeśli nie znasz odpowiedzi na pytanie to nie wypisuj żadnych mądrości, zależy mi tylko na konkretnych odpowiedziach
Nie mam dostępu fizycznego do komputera X to chyba jasne w przeciwnym razie było by to zbyt proste.
Pozdrawiam
 

killrathi

Użytkownik
Dołączył
Marzec 13, 2006
Posty
117
malo danych...
czy X i Y sa w tym samym LANie?
jezeli nie to czy Y jest za NATem?
czy X i Y sie znaja? (tj czy jest mozliwa wymiana danych miedzy nimi)

jak odpowiesz to i ja ci odpowiem - bez tego bedzie to tylko gdybanie
 

Ccobra

Użytkownik
Dołączył
Maj 12, 2004
Posty
91
tak są w tej samej sieci, jest to zwykła osiedlówka LAN,
nie znają się, nie ma mowy o metodzie pana Mitnicka
smile.gif
nie ma żadnych danych prócz maila,
liczę na sensowną podpowiedź z twojej strony a nie tylko na " tak da się sprawdzić to IP " bo ja wychodzę z założenia że wszystko da się zrobić również to, trzeba tylko wiedzieć jak
smile.gif
żadko zadaje pytanie ale tego przyznaje nie wiem
smile.gif
a ciekawi mnie to, myślałem nat netsendem czy poleceniem whois ale wątpie żeby coś to pomogło czekam na odp
z góry thx
 

mks

Użytkownik
Dołączył
Marzec 12, 2006
Posty
370
a nie latwiej posniffowac lan? zobaczysz IP jak sie ktos bedzie probowal logowac na poczte.
 

Tadeusz Fantom

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2004
Posty
253
Ettercapem, uporządkowujesz pakiety w/g portów, szukasz w tych pakietach (port 110, 25) loginu tej osoby, adres maila który znasz poda Ci numer IP serwera z którym się łączy, więc przeglądasz tylko połączenia z serwerem gdzie jst konto pocztowe oraz protokoły związane z mailem (pop3, smtp itp...).
W którymś z pakietów powinieneś znaleźć login osoby łączącej się z tym kontem. Uwaga, jeśli logowanie jest szyfrowane to może nie wydać, zależy od sposobu szyfrowania.
Jeśli nie jest szyfrowane to nawet hasełko powinno wyłapać i ... treści maili czytanych przez usera
<
 
Do góry Bottom