Maksymalna moc nadajnika

tepelink

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 8, 2012
Posty
7
Witam,
W internecie znalazłem info. dotyczące maksymalnej mocy nadajnika WiFi i chciałem się zapytać czy ustawiając region na Brazylię (Ameryka Pd.) uzyskam większy zasięg sieci bezprzewodowej. Pod okienkiem wyboru jest adnotacja dot. prawa. Mój ruter: TP-LINK TL-MR3420

Okno konfiguracyjne rutera:
Przechwytywanie.PNG

Tabelka dopuszczalnych mocy nadawania:
Przechwytywanie2.PNG
 
Ostatnia edycja:

bi-tek

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2008
Posty
26
W tym przypadku jest ogarniczeniem antena która ma zysk max 6dBm a jak kupisz antene np 50dBm to będziesz mieć 50 ale to już jest potwór a nie antena. I to nie zależy od ustawie tylko od wzmacniacza.



EDIT@ aha i po 2 stronie antena też musi być taka mocna bo co z tego że znajdzie jak się nie połączy.
 

tepelink

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 8, 2012
Posty
7
odpowiedz

A w przypadku gdy antena nie będzie ograniczeniem wybór Brazylii coś da?
 

bi-tek

Użytkownik
Dołączył
Luty 14, 2008
Posty
26
Możesz dać. zaszkodzić nie powinno a czy poprawi sytuację to zobaczysz. Jak to się mówi do puki nie spróbuje to się nie przekonasz.
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Tak wtrącając jeśli chcesz wzmocnić sygnał tylko w określonym kierunku, użyj odbicia sygnału przez aluminium np.. Mój sposób (nie chciałem kupować anten, a słyszałem o tym kiedyś) A więc, weź butelkę powiedzmy 1,5l odetnij górę, przetnij ją na pół i każdą z połówek owiń folią aluminiową nie gnąc jej za bardzo, następnie ustaw tak żeby antena była w środku jednej z połówek i odbijała sygnał w określonym kierunku.
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-wzmocnic-moc-sygnalu-wi-fi-za-pomoca-puszki
Można i tak ;]
 
Do góry Bottom