Mandriva i sterowanie drugim komputerem

warzych123

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 4, 2007
Posty
3
Witam, mam pytanie. Czy moglbym sterowac komputerem mojej dziewczyny siedzac u siebie w domu? Nie chodzi mi o to zebym jej cos tam wykradal bo mi to nie jest potrzebne. Mam na plycie Mandriva Linux, niedlugo bede go instalowal. Generalnie chodzi mi o to, ze gdy ona czasami czegos nie potrafi, np zainstalowac danego programu itp itd to czy moglbym zrobic to z mojego komputera nie uzywajac jakis trojanow tylko przez Telnet czy co tam jest do tego potrzebne :)
 

kodx

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 4, 2010
Posty
3
Postaw u niej demona SSH, zrób, by sam się uruchamiał ze startem systemu. Potem tylko odpalasz klienta u siebie, logujesz się i możesz działać.
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
a nie zamuli jej kompa? ten caly demon SSH

glowny watek bedzie czekal w uspieniu na polaczenia, daemon ktory nie pracuje pobiera znikome zasoby ( zazwyczaj ).

jesli posiada modem / router / siec bezprzewodowa / lan / iplusa lub inne via gsm bez forwardu portow tcp 22 serwer nie zatrybi ...
 

dj.lama

Użytkownik
Dołączył
Październik 29, 2010
Posty
3
Witam, mam pytanie. Czy moglbym sterowac komputerem mojej dziewczyny siedzac u siebie w domu? Nie chodzi mi o to zebym jej cos tam wykradal bo mi to nie jest potrzebne. Mam na plycie Mandriva Linux, niedlugo bede go instalowal. Generalnie chodzi mi o to, ze gdy ona czasami czegos nie potrafi, np zainstalowac danego programu itp itd to czy moglbym zrobic to z mojego komputera nie uzywajac jakis trojanow tylko przez Telnet czy co tam jest do tego potrzebne :)

Do tego nie potrzebujesz Mandrivy ani żadnego z linuxów. Jeżeli chcesz to możesz sterować komputerem z poziomu programu TeamViewer. Ma dużo fajnych funkcji. Używam sam i polecam. Oczywiście darmowy. Znajdziesz go na dystrybucje takie jak Windows, Linux, Mac, a nawet iPhone :p. Więcej info masz na http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx (wszystko w języku Polskim)
 
Do góry Bottom