Mandrivia 2007 problem help

DEMON-XP

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 5, 2007
Posty
28
Witam. Po instalicji linux mandrive 2007, po niebieskim ekranie (ladowanie sytemu) wyskakuje czarny ekran z trescia "LOCAL HOST LOGIN" : wpisałem tam login (swój ) pużniej hasło i wyskakuje coś do pisania komędy i co mam wpisać żeby wyświet,ił mi się pulpit , wpisawałem root i nic ...
z góry thx czekam na szybką odpowiedz ...
 

DEMON-XP

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 5, 2007
Posty
28
zaraz sprawdze i jak pomiżesz dam pomógł

[ Dodano: 28-04-2007, 19:16 ]
nic nie pomogło prosze o inne wskazówki naprawde niewiem co sie dzieje ! wpisze local login nivaline pasword ************* i pisze hyba ciś takiego [novaline local ....(cośtam)] : [$ : i tam mam coś napisać ale co ja hce mić normalny pulpit a nie czarny ekrani z jakimiś tam druczkami prosze o pomoc
<
z góry thx ja ktoś pomoże daje pomógł
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Abrakadabra dobrze mówi : startx - wtedy uruchamia sie srodowisko graqficzne o ile jest zainstalowane.
Napisz bardziej precyzyjnie a nie ".... cos tam" bo tak Ci nikt nie pomoże.
 

DEMON-XP

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 5, 2007
Posty
28
ok opisze to jak najbardziej potrafie włanczam pc i po chwili ukazuje sie taki błękitny ekranik i mam wybrać czy windows czy linux biore linux po chwili włanczają cie takie napisy i pisze co chwile na zielono ok ale też na czerwono dwa razy sie ukazuje nieudane na czerwono potem włancza to co powyżej napisałem czyli to local login ...
 

Pic

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 9, 2007
Posty
21
Moze masz blednie skonfigurowane X'y?? xorgconfig - i konfigurujesz na nowo.
2 opcja to to iz masz karte typu radeon tak jak ja
<
wtedy przejdz na vese badz zainstaluj sery do grafy....
W sumie to nie wiem .... opisales to "cos tamn bo cos tam" napisz dokladnie co wywala ci na ekranie jak x'y wlaczasz jakie bledy itp...
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
Sorry, ale jesteś debilem a linux nie jest dla debili.
Po 1 piszesz jakbyś mózgu nie miał, a szkołę widział tylko z odległości kilometra. (Na miejscu adminów dałbym ci z 4 warny + del takiego bełkotu.)
Po 2 - coś mi nie działa, coś tam pisze i coś jest źle. Co my? Forum wróżek, czarownic i magików od czytania w myślach?
Po 3 - nie umiesz czytać? cały czas powtarzasz o "local login" a ani słowa o tym co wyskoczyło po wpisaniu startx.
[Jak będziesz miał szczęście to zalogowanie jako root i wpisanie kdm xdm lub gdm i enter może pomóc.]
 

DEMON-XP

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 5, 2007
Posty
28
wiesz co koleś ..... dzienki za pomoc ale jak wpisze xstart lub odwrotnie to nic sie nie dzieje
...
 

Pic

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 9, 2007
Posty
21
OMG... Ty moze nie instalnoles wogle trybu graficznego ???? xD ( choc watpie iz jest to mozliwe.... no w sumie jest ale ... kto bylby taki zdolny?? )

Edit
i dalej cisza w eterze
<
nie wiadomo nawet jaki problem rozwiazujemy...
 

M1ch00

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 22, 2006
Posty
609
wiesz co koleś ..... dzienki za pomoc ale jak wpisze xstart lub odwrotnie to nic sie nie dzieje[/b]
Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje - pozwól NAM określić co się dzieje - wpisujesz startx. Co jest dokładnie wyświetlone? Np. bash: startx: command not found.
 

d3vil

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 25, 2005
Posty
495
Witam. Po instalicji linux mandrive 2007, po niebieskim ekranie (ladowanie sytemu) wyskakuje czarny ekran z trescia "LOCAL HOST LOGIN" : wpisałem tam login (swój ) pużniej hasło i wyskakuje coś do pisania komędy i co mam wpisać żeby wyświet,ił mi się pulpit , wpisawałem root i nic ...
z góry thx czekam na szybką odpowiedz ...[/b]
Niebieski ekran... hmm nie wiedziałem że aż tak mandriva próbuje upodobnić się do systemów Windows
<

"wpisawałem root i nic" - jak wpiszesz w przeglądarkę internetową panel admina - system newsów szkoły to nie dziw się, że ujrzysz ten panel -.- Do przejścia na konto root służy komenda su
System nigdy nie odpowie 'nic'. Albo wywali błędy, albo odpali się poprawnie.
 

raav

Użytkownik
Dołączył
Maj 8, 2007
Posty
3
Temat jestt rozwiazany ale napisze cos z moich doswiadczen.. moze sie przyda kiedys a niechce robic syfu nowym tematem. Mianowice w systemie lunixowym jakim jest Slackware 11.0 przez zalogowanie sie jako root nie dostaniemy sie na tryb graficzny. Wysarczy pomyslec!
- komenda "adduser" [tworzymy konto jako root]
- nastepnie opuszczamy roota
- logujemy sie na utworzone konto
- startx i jestesmy w trybie graficznym slacka
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
raav piszesz bzdury bo tak jest w każdym systemie "Linuksowym" Wcale nie musi być to Slackware, równie dobrze może być inny, Mandrake, Ubuntu, Aurox, Gento etc...

PS. nie odświeżaj starych tematów.
 

raav

Użytkownik
Dołączył
Maj 8, 2007
Posty
3
Originally posted by B33RK4
raav piszesz bzdury bo tak jest w każdym systemie "Linuksowym" Wcale nie musi być to Slackware, równie dobrze może być inny, Mandrake, Ubuntu, Aurox, Gento etc...

PS. nie odświeżaj starych tematów.

hmmmm przeczytaj dokladnie bo chyba nierzoumiales mojej odpowiedzi
smile.gif
 
Do góry Bottom