matura z informatyki

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
Mam pytanie do kogos kto sie lepiej orientuje albo pisal juz moze mature z informatyki w ubieglych latach.
Chce zdawac mature z informatyki i jako jezyk wybieram c++ i srodowisko MS Visual Studio tylko nigdzie nie moge znalesc zadnych info na temat dostepnych wersji tego IDE na maturze.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
wiem
<
ale jak mozna nie napisac w jakiej wersji bedzie VC++ mi np. robi roznice 2k5 i 2k8 bo na 2k5 nie pracowalem wcale
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
dlatego ze to czego sie uzywa normalnie nijak sie ma do tego co jest na maturze. Np. perfekcyjna znajomosc asma na nic się nie zda na maturze. Za to zda sie np. obsluga access`a
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Heh to już wiem czemu jest tak wałkowany w szkole
smile.gif
Ma ktoś może adres do pytań z ubiegłej matury z informatyki lub może ktoś ją opisać (ktoś kto zdawał). Nie chcę szukać.
 

Gondoller

Użytkownik
Dołączył
Luty 21, 2008
Posty
259
Co do matury z infy - nieprzydatna. Radziłbym olać bo w sumie to tylko jako ciekawostka jest rtaktowane. Dla przykładu masz mature z infy rozszerzonej te 60% to koleś z matmą rozsz. 46% i fizą podst. 46% wchodzi na kierunek przed tobą.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
dlatego ze to czego sie uzywa normalnie nijak sie ma do tego co jest na maturze. Np. perfekcyjna znajomosc asma na nic się nie zda na maturze. Za to zda sie np. obsluga access`a[/b]

Tutaj sie zgodzę, i przez to poziom informatyki w polsce upada, uczą takich badziewi... definicji ktore nie są potrzebne, bo gdy przychodzi co do czego to "informatyk" nic nie umi.

A tak sie zastanawiam, czy np matura z informatyki jest AZ TAK potrzebna?? no mozna zdać mature z czegoś tam, a na studia informatyczne i tak bedzie mozna isc
<
prawda?

moze lepiej wyrobić sobie certyfikaty, np EDCL
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
wlasnie po dluzszym przemysleniu wiekszym mysle ze lepiej skupic sie na matmie rozszerzonej ktora jest wszedzie wysoko punktowana niz na infie.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
ja z pewnością tez
<
a matma... pytania na maturze z pewnością powalają, zresztą na bank lepiej będzie Ci sie uczyć nielubianego Excela (zalicza sie do lubianej informatyki) niz znienawidzonej np fizyki czy innych (nie zaliczających się do matematyki), jednak zalezy, czy masz jakiś "mocny" przedmiot, ktory tez lubisz
<
)
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Hmmmm jaki exel o_O Matura z informatyki to logarytmy, algorytmy i programowanie, sieci, funkcje nieskończone i inne...
<
W jednej z poprzednich matur było trochę baz danych
<

Klik!
Klik!
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
tyle ze ja w zasadzie bede skladal papiery na 2 uczelnie (PG i UMK) na jednej liczy mi sie to co lepiej napisze czyli matma albo infa a na UKM ifa stanowi bodajrze 15% calych punktow i bez nich mozna sie spkojnie dostac.

Wole napisac matme rozszerzona na 75-85% i wcale infy niz matme na 50% i infe na 50%
<

Fizyka nie jest taka straszna jak sie wydaje
<
(o ile ma sie po 5h fizyki rozszerzonej tygodniowo
<
)
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Fizyka nie jest taka straszna jak sie wydaje
<
(o ile ma sie po 5h fizyki rozszerzonej tygodniowo
<
)[/b]
Albo ja jestem dziwny, albo Ty, ja też mam 5 godzin fizy w tygodniu i dalej jest straszna ;]
Kanar: z tego co wiem to na części `przy komputerze` dosyć często jest excel, i wcale to nie jest jakieś tam robienie tabelek z obramowaniem, tylko rzeczy na prawdę pokomplikowane.
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
pewnie ja
<
w 1. klasie mialem 3h i nie rozumialem w 2. mialem 5h i rozumialem
<
w 3. mam 3h i olewam ja bo nie zdaje na maturze
<
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
<div class='quotetop'>CYTAT(grzonu @ 25.09.2009, 13:20) <{POST_SNAPBACK}></div>
ale jak mozna nie napisac w jakiej wersji bedzie VC++ mi np. robi roznice 2k5 i 2k8 bo na 2k5 nie pracowalem wcale[/b]
 Ja wziąłem dev c++. W ogóle nie wiem dlaczego wziąłem C++ jak ja w tym nie programuje, ale wszyscy brali to też wziąłem, asma nie było, a delphi myślę, ze brał nie będę, bo też długo już tego nie używałem.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
hehe xD tak patrze arkusze maturalne od kanar123 i leze, nie lubie zabardzo matmy ;/ Test jest banalny, ale dalej jak juz jest matma to albo nie chce mi się teraz nad tym zastanawiać i wydaje sie trudne, albo naprawde... informatyka to informatyka, po co pchać tam az tyle matmy??
 
Do góry Bottom