Modem

owoc84

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2002
Posty
7
Wie ktos moze jak a w ogole czy da sie uruchomic modem zoltrix sagita w linuxie mam mandrake 8.0
i niemam pomyslu niby to winmodem ale niektre chodza a ja nie wiem jak to sprawdzic
 

zraz

Użytkownik
Dołączył
Listopad 23, 2001
Posty
123
No..

Nalepiej to wejsc na strone Zoltrixa i poszukac sterownikow pod Linuxa o ile sa. Mysle ze tak znan firma powinna miec.
 
B

b4d4ss

Gość
powiem od siebie...
przede wszystkim .. hmmm mdk .. troche to mi smierdzi winda... chociaz sam uzywam w2k ale tak na prawde gbyby nie borland i rational rose to bys tego u mnie nie zobaczyl.
ale wracajac do tematu jak sprawa wyglada...
i tu dla wszystkich co to jest winmodem: jest to modem ktory uzywa procesora do konwersji sygnalow z cyfrowych na analogowe ...
po prostu zwykle modemy maja do tego swoj wlasny uklad scalony ... koniec.
eeeh teraz konkret.
ja uzywam skacka ... nie ma sterownika ... thats @LL
jesli nie ma sterownika kompilowanego ze zrodla nie spodziewaj sie nic innego..
i jeszcze jedna kwestia musisz byc pewien ze twoj modem to na pewno winmodem .. to rozpoczela us robotics, natomiast jak to u ciebie wyglada za cholere nie mam pojecia:) i hmm nie bede sie wglebial
smile.gif
 

owoc84

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 6, 2002
Posty
7
Tak na stronie producenta nie ma zadnych sterownikow (pod lina).
A modem zoltrix cobra działa na linuxie, wiec moze i sagitta by zadziałała. Jakby co to szukam modemu zewnętrznego. Gdyby ktos znalazl jakies sterowniki niech da linka
pozdr owoc84
 

ponury

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 10, 2001
Posty
4
Slowa winmodem i linux w jednym zdaniu nie brzmia najlepiej
smile.gif
Swojego czasu tez mialem to badziewie i ile nerwow zjadlem przez niego, to moje. Ja to zrobilem w naprostszy sposob. Po prostu uzbieralem na Pentagrama Fanatic`a (170 Zl z Vat-em
smile.gif
) ze sterownikami do pingwinka.
W mandrejku, redhacie i debianie smigal jak nic
smile.gif

W slacku jeszcze nie wiem bo z X-ami nie moge sie uporac
<
 
H

HAKER

Gość
Podoba mi sie twoj sposób ponury nie ma to jak nowy modem

Jak już zaczeliœie to walne tipsa MODulator* i DEModulator** połšczcie to i macie MODEM proste co niee!

* Pakowanie
** Wycišganie

Pozadra HAKER
 
P

phase

Gość
stary... nie ty jeden masz ten problem...

witam
zdaje sie ze dawno mnie tu nie bylo, bo z tego co pamietam to niedawno powstalo to nowe forum (ktos jeszcze pamieta to stare?
<
)
a teraz na temat winmodemow...
ja mam takowy (zoltrix tucana motorola 56 k). na stronie zoltrix'a nie znalazle sterownikow, ale na stronie motoroli tak (
smile.gif
). mialem instrukcje jak to zrobic i niby wszystko OK ale... mialem red hat'a 7.2 z jajem 2.4.7-10 i co sie okazalo? ze sterowniki dzialaja tylko do jaj 2.2.x
<

co miaelm zrobic? instlauje sobie SuSE 7.0 z jajem 2.2 iles tam, odpalam sterowniki w RPMie i... hm... cos dziwnego sie stalo, o ile w red hat wszsytko sie instalowalo OK, to tutaj sie pojawily takie fajne czerwone paski (ale system nie zwisl
smile.gif
) i jak nacisnolem cokolwiek to wszystko wracalo do normy ale instalajca sie przerywala
<

wiec jade na red hat bez net'u
<

pozdrawiam wszystkich uzytkownikow winmodemow i wyrazam swoje wspolczucia ;P

Phase
 
S

siemasz

Gość
Wszystko jest kwestiš budowy modemu!

Chyba nie znajdziesz pod linuch sterowników do twojego medomu! Chociarz może! Wyœlij maila tam gdzie kupowałeœ ten modem i się spytaj czy sš pod linucha sterowniki do tego zasranego modemu!
 
Do góry Bottom