Naprawa XP ???

Yukon

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 19, 2012
Posty
3
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem XP, którego ciężko mi zamienić na inny system. Kilka dni temu moja cudowna kobieta ściągneła pocztę do outlooka m.in. spam z linkiem na stronę www i oczywiście babska ciekawość wygrała i klikneła na link.... otworzyła stronę po chwili ja zamknęła.
I tu zaczyna sie problem...
Z obawy ze cos trafiło do kompa wykonałem skan on line Arkawirem, okazało się ze ten skaner znalazł sporo infekcji (28) i je usunał. Przerwalem skanowanie, ale wcześniej wyswietliła sie informacja by odpalić SP3 i wgrac pliki, których nazw nie pamietam. Nastepnego dnia próbowałem odpalic xp ale przy logowaniu i wpisaniu hasła system otwiera sie i natychmiast zamyka. Dzieje sie tak równiez w trybie awaryjnym.... odpalałem płyte by naprawić system, by przeinstalować i nic. czy ktos moze mi pomóc w odzyskaniu sprawności systemu?
Z góry dziekuje za pomoc, a jesli źle wpisałem temat na forum przepraszam.
 

DanoPlurana

Użytkownik
Dołączył
Marzec 16, 2007
Posty
246
z tego co pamietam z mojej przygody z XP, za logowanie userów do systemu odpowiada proces userinit.exe (ktory kiedys byl czesto uzywany jako proces do ktorego doczepialy sie backdoory, a jego wywalenie skutkowalo wlasnie problemami z logowaniem, chociazby Gadu Ghost tak miał ;P ) Jest to tylko moj domysl, pewnie nietrafny, ale jak juz pytasz to odpowiadam :D
Na Twoim miejscu sprobowalbym dostac sie do punktu przywracania systemu, jezeli zalezy Ci bardzo na uniknięciu formata. Jezeli nie zalezy na zadnych danych to smialo bootuj plytke z Xp (nie wiem co znaczy "odpalałem plyte by przeinstalowac i nic" jakis konkretny objaw? plyta z biosa powinna sie odpalic nawet jak system padł) Jest jeszcze opcja zebys zgral sobie wszystkie dane na plyty/dysk zewnetrzny/ inny komputer/ pendrivy z poziomu Linuxa. Sciagnij jakas przyjazna uzytkownikowi dystrybucje Linucha np. Ubuntu, odpal z płytki i zgraj sobie to co potrzebujesz z dysku, potem format :)

Pzdr
 

Yukon

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 19, 2012
Posty
3
Niestety bardzo chciałbym uniknać formatowania. :(
Jesli chodzi o plik userinit.exe to masz racje wyczytałem na którymś forum i i po uruchomieniu płyty XP w programie naprawczym wpisałem komendę copy userinit.exe... i wyświetlił sie komunikat ze nie znalazł takiego pliku na płycie. Dodam ze w moim kompie jest rosyjska wersja XP (nie wiem czy ma to większe znaczenie. Jeżeli chodzi o pkt przywracania systemu to masz na mysli kopie systemu?
 

Yukon

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 19, 2012
Posty
3
Podłączyłem dysk do innego komputera i przeskanowałem. Wykryło SecurityRisk.ADH. Przegladam google ale nie wiele jest info o tym. Czy ktos moze wie coś na temat tego (trojana czy malwera bo nie wiem do końca co to jest)?
 
Do góry Bottom