NAT i TCP/IP

guma__

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2003
Posty
3
Wiatm

Sprawa prosta chodzi mi o polaczenie komputera bedacego za Natem z komputerem poza siecia. Chodzi mi o protokol TCP/IP, zeby bylo jasniej chce pograc z kumplem , mam lacze modemowe, robie hosta podaje mu IP a on nie moze odnalesc mojego serwera. Nie dziala takze GAMESPY wywalajac komunikat o firewallu na komputerze za natem. Co z tym fantem zrobic zeby udalo nam sie polaczyc. Dodam jeszcze ze nie moze polaczyc sie chocby porzez GG.

Z gory przepraszam jezeli watek nie bardzo zalicza sie do obrony ale w sumie tutaj najlepiej pasowal. Pozdrawiam
 

Rob

Użytkownik
Dołączył
Listopad 18, 2002
Posty
209
Byc moze jestem po prostu niekumaty, ale czegos tu nie rozumiem
<

Originally posted by guma__
Wiatm
Sprawa prosta chodzi mi o polaczenie komputera bedacego za Natem z komputerem poza siecia.
nie bardzo wiem co oznacza okreslenie "poza siecia"
Chodzi mi o protokol TCP/IP, zeby bylo jasniej chce pograc z kumplem , mam lacze modemowe, robie hosta podaje mu IP a on nie moze odnalesc mojego serwera.[/b]
napisales wczesniej ze jeden z komputerow jest za Natem a drugi poza siecia. Jesli ty masz lacze modemowe to raczej nie jestes za natem, czyli tamten koles jest poza siecia
<
w takim razie ponawiam pytanie, co to znaczy "poza siecia". Ponadto czy wziales pod uwage fakt, ze skoro masz polaczenie modemowe to zmienia ci sie IP za kazdym razem gdy sie laczysz ?
Nie dziala takze GAMESPY wywalajac komunikat o firewallu na komputerze za natem. Co z tym fantem zrobic zeby udalo nam sie polaczyc. Dodam jeszcze ze nie moze polaczyc sie chocby porzez GG.[/b]
To teraz z kolei rozumiem ze koles laczy se z toba i to JEMU wyskakuje info o tym ze TY jestes za natem :/

a w ogole to nie slyszalem zeby ktos gral przez net poprzez lacze modemowe
<
transfer...
 

guma__

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2003
Posty
3
no

no masz racje wyrazilem sie niejasno , nie jestem dobry w pisaniu
smile.gif
alwe mniejsza z tym, no wlasnie chodzi mi o to by on mogl sie polaczyc ze mna z osoba bedąca poza jego wewnętrzną siecia i o to wlasnie cala sprawa sie rozchodzi ze nie mozemy. Poszlismy do admina i powiedzial ze musi dzialac a najlepiej to jakbysmy przyszli w rode, wielka pomoc z jego strony. Tak wiec ponownie sie pytam czy jest jakis sposob na polaczenie dwoch komputerow.

ps. Dla gry turowej modem wystarczy w zupelnosci a i w quake 3 zdarzalo mi sie zarac

pozdro
 

guma__

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2003
Posty
3
no

no bardzo dobre faq, wielkie dzieki napewno sie przyda , niestety w niczym mi to nie pomoglo, problem lezy w serwerze siec kumpla, poki co nic nie zrobimy , admin mowi ze niby jutro ma wszystko dzialac, ale z doswiadczenia wiem ze raczej nici z tego beda

pozdrawiam
 
Do góry Bottom