Niewykrywalnosc trojana? Na co postawic? (AV, FW...)

q250

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2007
Posty
31
Po tym dosc metnym tytule chcialbym zadac proste lecz jakze wazne pytanie.

1. Na co postawic w byciu niewykrywalnym?

... Powiem tak, napisalem program, niewykrywa go zaden AV, jedynie 3 z 25 wywalaja suspicious, laczy sie z serwerem i czeka na polecenia. Kwestia implementacji komend to prosta sprawa, robie to od 7 dni dokladnie i calkiem jestem zadowolony kwestia kolejnych dni do dopracowania wszystkiego.

Jednak wrocmy do najwazniejszej kwestii. Czeka mnie ukrycie programu w systemie czyli generalnie rzecz najwazniejsza.

Stawiam w swojej produkcji na systemy z rodziny NT (w tym XP SP2) oraz na srednio zaawansowanych uzytkownikow. Mam tu na mysli osoby, ktore gora posiadaja firewalla.

I znowu wracamy do najwazniejszego pytania... co wybrac, czy probowac stac sie niewykrywalnym dla firewallow poprzez rootkity? To niejest takie proste, studiowalem troche zrodla z rootkit.com oraz paru innych miejsc i narazie kiepsko to widze (chociaz sie niepoddaje) i zastanawiam sie co zrobic.

Na dzien dzisiejszy to wyglada tak, ze progz dziala na prymitywnej zasadzie ukrywania kopiujac sie w pare miejsc i co chwile odnawiajac wpisy /run/ w rejestrze. Wiem wiem... ale wystarcza dopoki niechce wyslac poprzez cmd ftp pliku lub gdzies sie polaczyc wtedy firewall nakrywa to moje cos i jest lipa.

Czemu przedstawiam swoja sytuacje? Licze na jakies porady, na co powinienem postawic, jakie mam rozwiazania do dyspozycji itp.

Pozdro
 
A

Aixx

Gość
Przed FW nie uciekniesz
smile.gif
chyba ze... dokleisz "to cos" do "czegos" co ma u FW prawa do polaczenia z netem, np. zrobisz trojana w DLL ktory sie bedzie doklejac do gg.exe jak sie wlaczy, i bedzie dzialac razem z tym ;p ale nie wiem czy to bedzie dzialac. Mozesz wysylac instrukcje przez IE - to juz prostsze ;]
 

q250

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2007
Posty
31
No wlasnie tak myslalem ;], dlatego wiekszosc produkcji rodzimych jest poprzez GG
<
... ja eksperymentuje z hxdef ale po przerobieniu go nadal jest wykrywalny takze powalcze jeszcze troche, a jak sie nieuda to zajrze do tych zrodel od astRX

pozdro!
 

Snoopp

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 21, 2007
Posty
23
Ja używam programu telock i np. mój avast nie wykrywa niczego ;]
LINK
1. Otworz program
2. File>Open>Wybieramy plik (server trojana)
3. Zakladka settings zaznaczamy Add debugger detection-nie wiem czy to cos woogle daje (mozna pobawic sie opcjami moze to cos da)
4. (telock) Lock File
5. Przeskanuj
Niektóre wykrywają, ale to i tak dobry wynik :pPP
Kod:
 Scan taken on 10 Feb 2007 22:34:28 (GMT)

AntiVir     

Found nothing

ArcaVir     

Found nothing

Avast     

Found nothing

AVG Antivirus     

Found nothing

BitDefender     

Found Generic.Malware.SFMYdb.949BF29D

ClamAV     

Found nothing

Dr.Web     

Found BackDoor.Nopy

F-Prot Antivirus     

Found nothing

F-Secure Anti-Virus     

Found Backdoor.Win32.Delf.air

Fortinet     

Found nothing

Kaspersky Anti-Virus     

Found Backdoor.Win32.Delf.air

NOD32     

Found probably unknown NewHeur_PE (probable variant)

Norman Virus Control     

Found nothing

VirusBuster     

Found nothing

VBA32     

Found BackDoor.Nopy
 

q250

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2007
Posty
31
mowisz tutaj o packerach exe... ale chodzi zupelnie o co innego, moj wir jest pisany od zera wiec nic go niewykrywa, problem jest natomiast z firewallami ... koncze juz przerabiac hxdef i tylko jeszcze kaspersky go chwyta, a po tym to juz nawet firewall niepomoze
 

Snoopp

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 21, 2007
Posty
23
aha
<
k: spoko ;] :pPP Ale dla kogoś kto robi servery do trojankow i chce podeslać to się przyda
 
N

nBD

Gość
na rootkit.com jest biblioteka KernelTCP library, ale nie dziala ona tak dobrze jakbysmy chcieli (przynajmniej mi sie nie udaly z nia experymenty). Pomysl nad wstrzyknieciem kodu do jakiejs aplikacji polaczonej z netem (jak wykmninic ktora jest polaczona? - AllocateAndGetTcpExTableFromStack), niestety niektore FW to wykrywaja (chodzi o otwarcie procesu i wstrzykniecie kodu) wiec zrob SSDT restore (tez jest na rootkit.com).
co do AV - mozesz bac sie jedynie heurystyki, dlatego uwazaj na korzystanie z gotowych kawalkow kodu dostepnych na hxdef.org. A jesli jestes prawdziwym kozakiem to napisz wlasny packer z polimorficznm szyfrowaniem.
 

q250

Użytkownik
Dołączył
Luty 6, 2007
Posty
31
nBD dzieki za rady

korzystam wlasnie z gotowych kawalkow kodu i musze je odpowiednio przerobic zeby niebyly wykrywalne. To wszystkniecie do polaczonej z netem aplikacji to jest bajer, ale niejestem kozakiem xD a tak jak mowisz FW moze to i tak wykryc. Najlatwiej przerobic caly hacker defender na swoj sposob ;] zeby byl niewykrywalny co wlasnie nadal uskuteczniam bo mi sesja przeszkodzila w pracach.
 
Do góry Bottom