Niezabezpieczona sieć bezprzewodowa

jacek.02.04.76

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2008
Posty
35
Kupiłem ostatnio kartę USB sieci bezprzewodowej D-LINK DWA-140. W zasięgu tej karty są dwie sieci niezabezpieczone z którymi nie mogę się połączyć mimo to że mają w miarę silny sygnał, co muszę zrobić aby kożystać z internetu za pośrednictwem tych sieci i czy wogule jest to możliwe ?
<
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
Być może sieć nie ma włączonego szyfrowania,ale jest Filtracja MAC,która wpuszcza komputery o danym fizycznym adresie.

- Sprawdz jakie komputery są do niej podłączone
- Sprawdź jego mac
- Podmień ze swoim adresem MAC
- Podłącz się
- Czuj się jak Haker,że złamałeś kolejny system
<
<lol>
 

Kopaczka92

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2008
Posty
274
Jak nie mają szyfrowania to napewno mają filtrowanie. Podmień sobie mac jak pisał Alliata
I wszystko powinno śmigać xd
 

jacek.02.04.76

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2008
Posty
35
No dobra, rozumię, problem tylko wtym że nie za bardzo wiem jak to zrobić z tym makiem itd. Proszę o szczeguły.
 

jacek.02.04.76

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2008
Posty
35
a czy na tej karcie mogę nasłuchiwać sieć żeby jakoś wyłapać hasła do sieci zabezpieczonych WEP ? , i jeżeli tak to jak mam to zrobić bo AIRCRACK-iem tego nie mogę zrobić.
 

pshtrop

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 4, 2008
Posty
1
Witam. Mam całkiem podobny problem. Z tego co wiem:
-sieć jest niezabezpieczona
-IP przypisywane przez DHCP
-istnieje filtracja MAC

Mam MAC'a kumpla, podając go w ustawieniach karty zostaje mi przyznany automatycznie jego IP, brama, DNS i wszystko co niezbędne do korzystania z neta:) Z tym, że... w ciągu dnia- transfer waha się pomiędzy 10-30 KB/s. Natomiast w ciągu nocy- oszałamiający (jak dla mnie) transfer ok. 300-400 KB/s (z ftp czy innych). Co jeszcze- w ciągu dnia mac jest niestabilny- łączy się na parę minut, po czym zaczyna go wywalać, co uniemożliwia sensowną pracę. Wytłumaczeniem byłaby po prostu duża ilość użytkowników, ale sieć należy do developera, każdemu IP jest przypisany odpowiedni transfer (on akurat ma "standardowo" 128 kbps- stąd dziwota, że ciągnie jak 4 Mbps).
Co mógłbym zrobić, żeby zachować transfer w godzinach szczytu, a jeśli się nie da- to chociaż korzystać z neta takiego, jakim jest bez obawy, że połączenie się zerwie?
 

The

Użytkownik
Dołączył
Maj 16, 2008
Posty
285
U niektórych dostawców internetu w godzinach nocnych jest podręcana szybkość łącza, przykładowo: mam 2,5 MiB/s a w godzinach nocnych ciągnie mi 4 MiB/s
 

Alliata

Użytkownik
Dołączył
Listopad 3, 2007
Posty
378
router ma Ustawione QoS które ogranicza transfer podczas, gdy z sieci kozysta wiele osób.Nocą nikogo nie ma wiec QoS przydziela tobie łącze.
 

jacek.02.04.76

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 30, 2008
Posty
35
<div class='quotetop'>CYTAT(Alliata @ 6.09.2008, 1:04) <{POST_SNAPBACK}></div>
router ma Ustawione QoS które ogranicza transfer podczas, gdy z sieci kozysta wiele osób.Nocą nikogo nie ma wiec QoS przydziela tobie łącze.[/b]

A co to jest to QoS ? a jakby co to da się to jakoś poprzestawiać żebym to ja miał większy transfer ?
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
QoS - Quality of Service - poczytaj na wiki co to jest. Pozmieniać się nie da chyba że masz dostęp do komputera któy przydziela ci łącze...
 
Do góry Bottom