Niezabezpieczona sieć - brak internetu?

92nasti

Użytkownik
Dołączył
Listopad 28, 2010
Posty
1
Witam, sprawa wygląda tak.

Otóż w zasięgu mam sieć ( 1 kreska zasięgu), jakiś czas temu nawet udało się z nią połączyć chwilowo i wszystko było okej, jednak teraz już tak nie jest. Wydawało się się że problemem jest filtracja mac włączona w ruterze, więc po monitorowałem trochę ruch w sieci, przypisałem sobie adres mac jednego z komputerów który miał dostęp jednak nie mogę uzyskać połączenie spod Ubuntu. Natomiast w Windows 7, mogę się połączyć, wejść na 192.168.1.1 ( gdzie zostaje poproszony o hasło, standardowe nie działają) i to tyle.

Może ma ktoś pomysł, cóż może być nie tak?

Pozdrawiam
 

kratek210

Użytkownik
Dołączył
Listopad 24, 2010
Posty
45
Witam. Podobnie jak Ty mam Ubuntu (10.04 LTS) Notebook Edition. Miałem jakąś kiepską kartę liteona i zamieniłem ją na lepszą Wistron-cm9 na chipsecie atherosa. Kernel ładuje drivery ath5k sprawdzałem również ją ma madwifi-ng ale miałem ten sam problem niejednokrotnie nie mogłem połączyć się z routerem sąsiada mimo tego, że siła sygnału była dosyć duża nie pamiętam ile dbm ale coś ok 55%. Nie próbowałem się łączyć spod windy ale podejrzewam, że ani sterowniki ath5k ani madwifi nie wyciągają wszystkich możliwości z naszych kart. Pozdro
 

-HakerDominik-

Użytkownik
Dołączył
Listopad 12, 2010
Posty
61
U mnie też są dwie sieci niezabezpieczone z jedną kreską i też się nie mogę połączyć. Może to dlatego, że zasięg jest słaby?
 

kris009c

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 31, 2010
Posty
1
jeżeli router jest jakiś dziadowy to zsięg musi być nawet 60 % 0_o co do zabezpieczeń nie tylko jest mac/ip... wystarczy wejść do swojego i poczytać co oferuje :p
 
Do góry Bottom