Niezabezpieczone wifi jakie konsekwencje PYTANIE

slonek225

Użytkownik
Dołączył
Listopad 27, 2012
Posty
5
Przez pewien czas miałem niezabezpieczone wifi i chciałem się od was dowiedzieć czym to groziło?
Czy ktoś mógł przeglądać zdjęcia na moim komputerze czy podglądać wideorozmowy na skype?
Wiem że można wykraść takie dane jak hasła do facebook'a itp ale czy te bardziej zaawansowane włamania też są możliwe?

Czekam na wasze odpowiedzi.
Z góry dzięki :)
 

cyber_pl

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 30, 2009
Posty
187
Przez pewien czas miałem niezabezpieczone wifi i chciałem się od was dowiedzieć czym to groziło?
Czy ktoś mógł przeglądać zdjęcia na moim komputerze czy podglądać wideorozmowy na skype?
Wiem że można wykraść takie dane jak hasła do facebook'a itp ale czy te bardziej zaawansowane włamania też są możliwe?

Czekam na wasze odpowiedzi.
Z góry dzięki :)

Bardzo nie rozważne !

W dzisiejszych czasach można by wykraść wszystko co wysyłałeś / odbierałeś a nawet zachowywałeś na swoich komputerach oraz najprawdopodobniej komputerach innych w tej samej sieci. Włamanie bezpośrednio do komputera mogło by się wydawać dosyć trudne ale wykonywalne. Poczynając od błędów w twoim oprogramowaniu, poprzez systemu automatycznej aktualizacji oprogramowania aż do podmieniania zawartości witryn internetowych zmuszających cię do pobrania aktualizacji oprogramowania / apletu java / payloadu w aplikacji flash lub nawet spreparowanych dokumentów pdf / odt / doc / xls.

Wmawianie sobie, że twój komputer emituje słaby sygnał jest nieodpowiedzialne, gdyż ja jako osoba ingerująca w taką sieć komputerową nie muszę wcale odbierać danych wyemitowanych bezpośrednio z twojego komputera, mogę się posłużyć retransmisją tych samych pakietów sygnałem punktu dostępowego, do którego jesteś podłączony.

Nie pytaj przypadkiem, jak to zrobić gdyż nie zajmuje się takimi praktykami.
 
Do góry Bottom