Noteboook, czy może netbook?

Nether62

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2010
Posty
19
Witam.
Mam problem, gdyż nie wiem co wybrać.
Zajmuję się programowaniem, oraz ..., przecież piszę na tym forum.
Chcę teraz zakupić nowy sprzęt i mam pewien dylemat.
Często nie ma mnie w domu, a komputer chcę zabierać do szkoły, więc tutaj plusa ma netbook, ktory jest bardziej poręczny.
Na "lapku" głównie będę programował, przeglądał internet etc., może coś w gimpie, dla siebie.
Netbooki mają procka tylko 1,6, więc tutaj moje pytanie, czy spokojnie będę mógł sobie tutaj otworzyć dwie wirtualne maszyny, bo ramu (1-2gb) spokojnie starczy.
OS - Linux, wiadomo;)

Do osób pracujacych na obu komputerach, pisanie na netbooku bardziej meczy, niż na zwykłym notebooku?

Co wybrać dobrego notebook, czy może małego netbooka?
Proszę o rade.;*:cool:
 

kanar123

Użytkownik
Dołączył
Marzec 27, 2008
Posty
451
Zależy co będziesz odpalał na wirtualnej maszynie :D

Też niedawno miałem taki dylemat ale jednak kupuje netbook'a :)
Do programowania wystarczy zupełnie, myślę że nie pożałujesz takiego wyboru...
Nie ma sensu kupować przenośnych kombajnów bo po prostu się nie sprawdzają ;)
 

D.F.

Były Moderator
Dołączył
Listopad 4, 2009
Posty
493
Ja kupiłem notebook'a, ponieważ myślę, że praca na takiej miniaturce może być męcząca.

Plecak i tak muszę brać ze sobą. Wszędzie gdzie idę jest dostęp do zasilania, więc wystarczy jak bateria trzyma 2h. Na baterii pracuję tylko awaryjnie, gdy na sali wykładowej wszystkie kontakty są zajęte :D
Mała moc obliczeniowa netbooka to dla mnie duży minus, od niej też zależy komfort pracy.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Wydaje mi się, że różnica nie jest taka spora żeby wydawać więcej pieniędzy. Chyba, że ktoś ma ich dostatek. A moc obliczeniowa i tak dorównuje niektórym notebook'om. Fakt, że może być różnica pomiędzy ułożeniem rąk, pisania oraz wyświetlania ale można się przyzwyczaić, jak z GNOME do Fluxbox'a. Tak więc polecam Ci netbook'a, sam bym go wybrał i też mam kupno w planach. Napisz jak się sprawuje gdy już kupisz. :)
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Ja osobiście polecam netbooka wszystkim którzy wymagają mobilność a nie moc.
Sam mam w planach niedługo kupić netbooka Asus eeepc 1000hg, wystarczająca konfiguracja jak dla mnie i wbudowany modem 3g.

Offtopem, teraz mam CPU 525MHz i 3x128Mb ram i mi też starcza :D
 

Nether62

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2010
Posty
19
Ciągle szukam czegoś co mi bedzie najbardziej odpowiadać.
Z netbooków myślę o samsungu n130 (czy jakoś tak), a notebookow, są dwie opcje, jeden Asus, nie podam modelu, bo nie pamietam, ale procek 2,1 (2rdzenie), 3gb ramu, 320gb dysk, całkiem wporzo;), albo macbooka white 2,0ghz, 2gb ramu (max4), dysk tam jest chybado wymiany, bo z tego co pamietam dają tam tylko 120gb.

Wszystko okaże się do 10 lutego, więc na pewno, dam Wam znać co wybrałem.


P.S Pracuje ktoś z Was na Mac OS?


Edit: Zapomniałem dodać najważniejszego. Laptop ma mi zastąpić kumputer stacjonarny, więc netbook w takim razie chyba odpada, aczkolwiek interesowałby mnie jakiś lapek z metrycą 13 cali, procek 2,0+ (oczywiscie intel), Nvidia, 2-4gb ram, etc.

Głównie problem w laptopach z taką matrycą jest z procesorami, bo większość, które ogladałem to były 1,2, a to mi nieodpowiada.

Jak ktos z Was moze coś polecić to bardzo proszę.
 
Ostatnia edycja:

Nether62

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 25, 2010
Posty
19
Miałem napisać co wybrałem, to tak.
Zdecydowałem się na notebooka 15,6', HP Compaq, 2,1 - intel (2 rdzenie oczywiscie) 4gb ram (8) itd.

Mam go 3dni i jestem zadowolony nie liczac padu 7 po godzinie
 
Do góry Bottom