NTFS- Konta użytkownika BARDZO PILNE!

Ludi_0

Użytkownik
Dołączył
Listopad 15, 2004
Posty
2
Witam.

Mam ogromny problem. Włączając dziś komputer ukazał mi sie piękny komunikat że w lsass.exe coś mu się nie podobało w nazwie. Wtedy w ogóle nie idzie się zalogować na kompa, sprawdzając w necie rozwiązanie problemu (u kuzyna oczywiście bo mi komp nie chodził
smile.gif
) pobiegłem do domu i zacząłem naprawiać, jednak żadna metoda nie poskutkowała. Zainstalowałem nowego windowsa (bez formatu) i teraz mam tak jakby 2 równoległe widowsy. Jednak na moim koncie (w moich dokumentach) na "starym" (nie ma takiej opcji żeby się tam wbić) windowsie mam bardzo ważne pliki, dla ukazania powagi sytuacj jest tam między innymi moja praca zaliczeniowa z UTK którą musze oddać nauczycielowi do dnia 13.06.07 CZYLI DO 2 DNI!!!! i teraz mam wała bo nie moge się dostać do folderów bo miałem hasło na tym koncie. Dysk jest w NTFS i już pół dnia szukam jak to obejść. Jeżeli jest to istotne to znam hasło, tylko potrzebuje jakąś metode/program żeby wejść do tego cholernego folderu. Prosze was o pomoc bo jest to sprawa życia i śmierci czyli zaliczenia przedmiotu czy niezaliczenia.
<


PS. Czytałem o różnych metodach np. kasowanie tego hasła ale to musze wejść na tego starego windowsa chyba że ktoś mi opisze jak to zrobić z tak jakby innego systemu.


Mam nadzieje że napisałem to wystarczająco obrazowo i ktoś z Was mi pomoże!
Pozdrawiam
 

HeadShot

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2006
Posty
668
Czyli zainstalowales druga Winde i nie mozesz dostac sie do plikow tej pierwszej, tak ?
A jaki komunikat wywala po wejsciu do folderow starej instalacji ?
 

Ludi_0

Użytkownik
Dołączył
Listopad 15, 2004
Posty
2
No tak.. a przy wejsciu do folderu pokazue mi komunikat o braku dostępu (standardowy komunikat) ale chyba znalazłem sposób. Robie obraz partycji za pomocą programu Norton Ghost. Mam nadzieje że to pomoże
smile.gif
 

HeadShot

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2006
Posty
668
Mialem identyczny problem, zobacz to:

Kod:
http://www.haker.com.pl/forum/viewtopic.php?t=29193
 

niekowalski

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 7, 2006
Posty
54
Może spróbuj ściągnąć sobie albo pożyczyć od kogoś jakiegoś windowsa w wersji live odpalanego z płyty i spróbuj wtedy wejść . chociaż takich rzeczy jeszcze nie miałem okazji robić więc nie ma pewności czy zadziała ale dzięki liveCD uratowałem już dużo plików na komputerze .
 

malinka

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 20, 2003
Posty
34
odpal jakiegos linux w live, podmontuj ntsf jezeli linux sam tego niezrobi i skopiuj co ci potrzebne
 

Szuja

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 2, 2007
Posty
112
Dla ślepych i nie potrafiących czytać:
Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.
2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).
3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.
4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.
5.Kliknij przycisk OK.
:faja:[/b]
źródło: haker.com.pl
 
Do góry Bottom