NUL bytes

jurgensen

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2006
Posty
678
Chodzi o to, że np. strona pozwala includować pliki, ale sam nadaje im rozszerzenie. Pozwala np. podać nazwę pliku i sam przypisuje mu rozszerzenie html. Chcesz dodać rozszerzenie php, więc nazwapliku.php%00
 

FDJ

Były Moderator
Dołączył
Maj 23, 2005
Posty
1044
Originally posted by PHmaster
z tego co zrozumiałem, to aby wydobyć np. z serwera plik o nazwie %00.txt to muszę odwołać się do niego za pomocą www.adresstrony.pl/plik.txt ???

Jak masz plik "skrypt" kod strony dopisuje rozszezenie ".php" w adresie wychodzi www.adresstrony.pl?u=skrypt . Ty chcesz odczytac zrodlo w formacie txt to robisz www.adresstrony.pl?u=skrypt.txt .Oczywiscie zadziala tylko wtedy gdy jest blad w skrypcie i wtedy gdy serwer nie broni sie przed %00.
 

PHmaster

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2007
Posty
329
ok, to już rozumiem, ale kombinując z %00 zauwazyłem, że jesli na serwerze utworę plik %00.txt, to wpisując go w pasek przeglądarki nie otworzę tak tego pliku. Pytram z ciekawości, jak można więc otworzyć z poziomu przeglądarki taki plik???
 

PHmaster

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 17, 2007
Posty
329
Originally posted by hxv
Musisz wpisać %2500.php .%25 zostanie zamienione na znak % i będzie działać.
ok, ten sposób znam (jeśli już to u mnie %2500.txt
<
). Ale z tego co wiem, to starsze rpzeglądarki nie mają obsługi javascript w pasku adresu i wyświetlą %2500.txt A ja szukam uniwersjalnego sposobu, który zadziała na starych jak i nowych przeglądarkach.
 

HeadShot

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 27, 2006
Posty
668
Starszych przegladarek juz nie wiele osob uzywa ze wzgledu na to ze sa dziurawe i zabugowane, wiec nie musisz sie martwic tym aspektem ;-)
 
Do góry Bottom