Obrona przed sniffingiem

M

moqkomar

Gość
Jestem w sieci ( ok 20 komp) z dostepem do inetu. Co jakis czas bawie sie sniferkiem (netspy). Teraz pytanie: czy jest jakis dobry sposob na zabezpieczenie sie przed sniffowaniem?
 
B

b4d4ss

Gość
teoretycznie jest ale jest bardzo ciezko bo dobrze zalozony sniffer i dobrze skonfigurowany moze bc ciezko wykrywalny...
na razie tylko slyszalem o jakims zapobiegawczym sofcie na SunOS'a, no i oczywiscie zabawki sprzetowe, ale to juz inna bajka i troche kosztowna.
 

Adzi

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2001
Posty
128
Przeszkodami dla .....

....smifferow sa :

1.Wezlu komutowane (switche)
2.Routery
3.Mosty sieciowe

______________
GREETZ ADZI
 
M

moqkomar

Gość
U nas jest jeden switch (tak mi sie wydaje) i jeden router. to znaczy ze nie moge sniffowac poza siecia? Rozumiem ze jak ktos ode mnie dorwie jakiegos dobrego snifferka to mojego maila i hasło ma?

pzdr all
 
B

b4d4ss

Gość
tak jak powiedzialem dobrze umiejscowiony sniffer moze zdzialac cuda na kiju
smile.gif

przyklad stary ale jary kupa numerow kart kredytowych wykradzionych za pomoca sniffingu ...
oczywiste jest ze obrona jest coraz bardziej zaawansowana i atak jest trudniejszy aczkolwiek nie niemoliwy....
poza tym trudzic sie zeby zakladac sniffa na hasla maila ...
eeeh
smile.gif
 
V

vipereczek

Gość
Będzie ciężko!!

Będzie ciężko obronić się przed snifem!Nie słyszałem narzie o skutecznej metodzie obrony przed snifem!!1
 
Y

ya

Gość
u nas w sieci wyglada to tak:
RUTER -- SWITCH -- SWITCH -- SWITCH -- HUB
1 osoba 2 osoby 4 osoby 2 osoby

ja jestem na koncu i widze tylko jedna osobe
<

ale z tego co wiem switch nadaje parami, czyli czy osoba na pierwszym switchu moze podsluchiwac transmisje dla nastepnej osoby (na 3. switchu)?
 

Adzi

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 6, 2001
Posty
128
Nie...

...wiem ale raczej nie.
Switche przepuszczaja informacje puszczone na broadcast.
Nie wiem sam dokladnie bo jestem pod HUBA podlaczony.


___________
GREETZ ADZI
 
Do góry Bottom