ochrona danych osobowych w elektronicznym dzienniku

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
W mojej szkole zostaje właśnie założony elektroniczny dziennik i nie musze chyba mówić ze taka inwigilacja ze strony rodzicow nie jest mi na ręke. I mam nastepujace pytanie czy szkoła ma prawo podać moje dane osobowe firmie zajmujacej sie tym dziennikiem bez mojej zgody. Bo nie podpisywalem nic w stylu "zgadzam sie na przetwarzanie moich danych osobowych...". Te dane sa na zewnetrznym serwerze a ja nie wyrazalem zadnej zgody na umieszczenie ich tam.
Teoretycznie te dane moga tez przeciez wyciec(jak wiele osob wie wcale nie jest małe prawdopodobienstwo)

Czy szkola mogla od tak podac tam moje dane bez mojej uprzedniej zgody?
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Gdzieś czytałem, że jeśli nie masz +18 to prawni rodzice wyrażają zgodę na to, czy Twoje dane mogą być przetrzymywane na serwie, ale możliwe że mi się przesłyszało ; )
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
...jeżeli osoba ma mniej niż 13 lat wtedy nie może złożyć skutecznego oświadczenia woli. Na przetwarzanie jej danych osobowych wymagana jest zgoda opiekuna. Osoba w przedziale wieku 13 – 18 lat ma ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Uznać jednak należy, że nie może ona złożyć skutecznie oświadczenia woli w tym zakresie.[/b]
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
albo po prostu powiedz starszym ze te dane moga wyciec z serwera, a jak sie cos beda "pluc" to powiedz ze sie nie znaja ;]

czasami lepiej jest pogadac w cztery oczy niz kombinowac
smile.gif
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
ja na to znalazlem pewien sposób. zapamiętałem haslo na komputerach w domu, a karteczkę z passem poddałem skomplikowanemu procesowi utylizacji.
Potem tylko ostawiłem przekierowanie na routerze na localhosta i pootwieralem serwery na kompach
<
.
 

KangurX

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
281
co ci to dalo, jaka karteczka, jakie kompy ? ;D


//aa juz wiem o co chodzi, dostalem olsnienia przez dolny post
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
no tez o tym myslalem o przekierowaniu strony na localhosta ale moi rodzice korzystaja z kompa nie tylko w domu
<

akurat za kilka dni koncze 18 lat i moge zlozyc oswiadczenie woli
smile.gif

Wiec czy jesli zloze taki oswiadczenie woli to czy administrator musi usunac moje dane z serwera?
takie oswiadczenie składa się do GIODO czy w jakies inne miejsce?
 

NamelessSoldier

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 8, 2007
Posty
104
Do administratora danych osobowych (ktorym jest najprawdopodobniej apem).
Kod:
http://www.bip.gov.pl/files/download/18/Ustawa_o_ochronie_danych_osobowych.pdf
Polecam art 23, 26 i 27. wg mnie jest nie mozliwe usuniecie tych danych osobowych, bo szkola powie, ze jest to niezbedne do prowadzenia szkoly. To tak jakbys powiedzial, ze nie chcesz, zeby byly papierowe dzienniki, bo sprzataczka moze sie dowiedziec gdzie mieszkasz.
A tak btw to ten e-dziennik rewelacja nie jest, i nie jest tez bezpieczny. No niestety, ale twoje dane juz pewnie dawno z niego wyciekly
<



//Dark Smark: Dobrze że IP tam nie ma bo wiadomo, sprzątaczka... groźna sprawa. hah
 
Do góry Bottom