Od czego zacząć?

zizoPL

Użytkownik
Dołączył
Październik 22, 2013
Posty
16
Witam,chodzi mi tu o coś innego,niż coś typu "co mam zrobić,żeby sie włamać na fejsa"
Bardziej..OD CZEGO WY ZACZYNALIŚCIE poza tym,że trzeba poznać jakiś język,komputer od podstaw itd.coś w strone "od czego zaczęła sie moja zabawa"
 
Ostatnia edycja:

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Trzeba się nauczyć programować, poznać ogólne pojęcia informatyczne itp :) takie tematy były już na forum - wystarczy poszukać.
 

f1><3R

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 15, 2013
Posty
27
Zależy co chcesz robić i po co no i oczywiście ile lat wolności ryzykować hahaha.

Po pierwsze programowanie i to w paru językach, koniecznie perl no i obszerna wiedza z kryptografii oraz sieci a szczególnie poszczególnych warstw OSI oraz najważniejsze protokoły.

Bardzo ważna jest znajomość systemów oraz układ folderów i plików systemowych oraz znajomość mocnych i słabych stron partycji bo w końcu jak chcesz coś zniszczyć to trzeba zrobić to tak aby nie dało się normalnie tego odzyskać (Linux, Windows etc...).
W środowisku Enterprise oczywiście mają kopie bezpieczeństwa ale... ;-)

Tryb konsolowy musisz mieć opanowany w 100% zaczynając od zwykłego CMD przez PowerShell Windows i oczywiście tryb textowy w Linux.

Naucz się też SQL, przydaje się :)

Zainstaluj sobie VBoxa i stwórz wirtualną sieć, jeden serw linuxowy, jakiś kontroler domeny na windzie serwerowej 2008/2012 parę komputerów w domenie, parę kompów w przestrzeni zewnętrznej sieci i praktykuj do skutku, tak aby się nikomu nie narazić.

Jak już uda ci się coś rozkminić to załóż się z kolegą, że uda ci się wgrać mu coś na kompa lub z niego ściągnąć tak aby cię o nic nie oskarżył a wręcz przeciwnie jeszcze ci browara postawił.

Sam zdecydujesz jak wykorzystasz swoją wiedzę :)

Mam nadzieję, że moja rozszerzona odpowiedź cie zadowala.
 
Ostatnia edycja:

zizoPL

Użytkownik
Dołączył
Październik 22, 2013
Posty
16
elegancko dziękuje : ) tylko w tym momencie mnie troche zdołowałeś ;p dużo nauki przede mną..pozdrawiam
PS. narazie zaczne od takich amatorskich,prostych rzeczy..zabawy z trojanem..tylko zabawy : )
 
Do góry Bottom