Odczynniki chemiczne

amex

Użytkownik
Dołączył
Marzec 11, 2007
Posty
934
Co prawda nijak nie ma sie to do prawa komputerowego, ale prawo do prawo xD

A więc, czy ktoś orientuje się czy grozi coś osobie, która posiada odczynniki chemiczne, które potencjalnie mogą być użyte do skonstruowania ładunku wybuchowego? Czy samo posiadanie jest klasyfikowane np pod "narażanie życia lub zdrowia", czy jest to jedna z tych rzeczy, które "można mieć, ale nie można używać"?
 

Mario(pl)

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 26, 2008
Posty
12
To zależy od wielu czynników, ale najważniejszy jest gdzie mieszkasz. Jeśli w bloku to możesz mieć problemy jak ktoś łaskawie doniesie o Twoich "niecnych" czynach, a jeśli gdzieś na odludziu, to możesz się czuć bezpiecznie. Ale tak czy inaczej jest to traktowane jako zagrożenie zdrowia i życia i grozi za to kilka lat pozbawienia wolności.

art. 171 § 1 kk.:

Kto, bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom wyrabia, przetwarza, gromadzi, posiada, posługuje się lub handluje substancją lub przyrządem wybuchowym, materiałem radioaktywnym, urządzeniem emitującym promienie jonizujące lub innym przedmiotem lub substancją, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
 

Magnefikko

Były Moderator
Dołączył
Maj 29, 2004
Posty
709
Jak miałem 10 lat i obie ręce to chciałem być pirotechnikiem XD Przypadkowo kilku rzeczy się nauczyłem, no więc:

-Za posiadanie 98% "odczynników" nic Ci nie grozi, na przykład taki tlenek żelaza i żelazo.
-Jednak jak taki tlenek żelaza i żelazo zmieszasz to masz problem. xD
-Posiadanie niektórych odczynników wymaga stosownych pozwoleń, jednak takich jest na prawdę niewiele.

Czyli w większości przypadków

to jedna z tych rzeczy, które "można mieć, ale nie można używać"[/b]

Ale lepiej jeżeli przybliżysz problem i wyjawisz co trzymasz w lodówce xD
 

Tom87

Użytkownik
Dołączył
Maj 25, 2007
Posty
53
Wyrosla Mu 3 reka po zabawie z materialami radioaktywnymi
<
<

Wracajac do tematu to zlazy co posiadasz i do czego ma to sluzyc.Wszystko zalezy od tego pod jaki paragraf zakwalifikuje to sad.Nie musze chyba dodawac ze polskie prawo jest dziwne a sady nieprzewidywalne.
 

s7r0nt

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 4, 2008
Posty
69
tak jak mówi Magne; nie mieszać jak nie trzeba. Teoretycznie moga się przyrabać chociażby do kwasów ... Ale z doświadczenia wiem że jeśli się nie chwalisz że masz laba w pwnicy i syntezujesz TACP albo jakąś heroine to nie masz co liczyć na nalot. Ja na moje nieszczęście żyje w bloku ale jakoś sobie daje rade ... Miło że ktoś tu sie jescze chemią/piro interesuje
<
. Jakbyś miał jakieś inne pytania w tych płaszczyznach to wbijaj na vmc.org.pl
 

proxima

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2007
Posty
651
posiadać możesz ponieważ sam odczynnik nie stanowi zagrożenia, zagrożenie stanowi mieszanka
 
Do góry Bottom