odinstalowanie linuxa z windowsa XP

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
Już to napisałem w jednym temacie, ale nikt mi nie odpisał, więc piszę jeszcze raz. Chciałbym sobie zainstalować mojego ubuntu, którego dotąd uruchamiałem z płytki, ale teraz mnie już to denerwuje ;] I teraz mam pytanie do Was. Jak z poziomu windowsa XP odinstalować ubunciaka ??
 

grzonu

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2006
Posty
1390
a potem z konsoli odzyskiwania systemu jeszcze musisz zrobic fixmbr(po restarcie musisz wlazyc plytke z win xp i wybrac konsole odzyskiwania systemu)
 

lade

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
480
1. FORMATUJESZ WSZYSTKIE PARTYCJE LINUKSA (ext, swap) do NTFS lub FAT32. Ponziej wkladasz plytke windowsa, konsoloa odzykiwania i wpisujesz FIXMBR aby usunac bootloadera.
 

widmo17

Były Moderator
Dołączył
Lipiec 16, 2007
Posty
1089
A możecie po polsku ?? :pPP :pPP
Sorry, ale totalnie się nie znam na sprawach systemowych...
To może tak: jeśli miałbym zainstalowany linux na dysku D, ale nie chcę stracić z niego żadnych danych, jak to zrobić ??
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by widmo17
A możecie po polsku ?? :pPP :pPP
Sorry, ale totalnie się nie znam na sprawach systemowych...
To może tak: jeśli miałbym zainstalowany linux na dysku D, ale nie chcę stracić z niego żadnych danych, jak to zrobić ??
To najpierw skopiuj dane które chcesz zostawić, a pożniej zrób to co radza koledzy wyzej...
 

lade

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
480
Originally posted by Zero_Cool
a jak bym sformatował cały dysk, na którym mam linuxa

jak sofrmatujesz dysk z linuxem to stracisz, usuniesz wszytsko co bylo. Logiczne chyba. Skopiuj dane z paretycji linuksowych na windowsa za pomoca programu ext2explorer.
 

Avat

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 1, 2006
Posty
221
Z Ubuntu na Windowsa można kopiować pliki bez przeszkód.
Sformatuj partycję z Linuxem (jak już pokopiujesz co chciałeś), potem uruchom system z płyty instalacyjnej Windowsa XP, wejdź do linii komend/konsoli/czyjaktosiętamnazywa i wpisz fixmbr. Jak nie masz płytki, znajdź dyskietkę instalacyjną Win98, wystartuj z niej kompa w linii komend wpisz fdisk /mbr.
 

tok

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 8, 2006
Posty
45
Z pod Win-a formatujesz dysk na którym masz Ubunciaka (mój komputer-ppm > zarządzaj > zarządzanie dyskami.). Następnie wrzucasz płytkę Win-a i w konsoli jak już było napisane wklepujesz 'fixmbr'.
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
Originally posted by widmo17+--><div class='quotetop'>CYTAT(widmo17)</div>
<!--QuoteBegin-tok
wklepujesz 'fixmbr'.
I co to da ??[/b]

Jakto co da, instalując linuxa, instaluje się też program rozruchowy np Lilo, który znajduje się na MBR. Dlatego, ab y go usunąć i przywrócić domyślnie trzeba wpisać w konsoli odzyskiwania "FIXMBR".
 

lade

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 29, 2007
Posty
480
...a jesli niewpiszesz "fixmbr"nieuruchomisz windowsa normalnie, bedziesz musial uruchomic z plyty linuxa, bsd...
<
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
tak, ale nie musisz koniecznie usuwać Linuxa, aby wejść na Windowsa, można mieć równie dobrze 2 systemy operacyjne i się nic gryźć nie będzie.
 

Zero_Cool

Użytkownik
Dołączył
Listopad 1, 2006
Posty
206
Originally posted by lade+--><div class='quotetop'>CYTAT(lade)</div>
<!--QuoteBegin-Zero_Cool
a jak bym sformatował cały dysk, na którym mam linuxa

jak sofrmatujesz dysk z linuxem to stracisz, usuniesz wszytsko co bylo. Logiczne chyba. Skopiuj dane z paretycji linuksowych na windowsa za pomoca programu ext2explorer.[/b]

jak juz cytujesz to PATRZ kogo cytujesz , bo ja tego
Kod:
a jak bym sformatował cały dysk, na którym mam linuxa
nie napisalem , tylko sam to CYTOWALEM
 
Do góry Bottom