Odkodowanie hasel w popularnych FTP klientach

0x88

Użytkownik
Dołączył
Październik 30, 2006
Posty
11
Moze ktos z obecnych tu osob pisal czy wie jak napisac kod ktory odkodowuje hasla w najbardziej uzywanych FTP klientach? Jak sie domysleli, chce instalowac swoj program w celu zebrania hasel do ftp serwerow.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Originally posted by 0x88+--><div class='quotetop'>CYTAT(0x88)</div>
Moze ktos z obecnych tu osob pisal czy wie jak napisac kod ktory odkodowuje hasla w najbardziej uzywanych FTP klientach?[/b]
Total Commander zapisuje hasła w pliku:
Kod:
X:WINDOWSwcx_ftp.ini
Koleś musi mieć włączone zapamiętywanie haseł!

<!--QuoteBegin-0x88

chce instalowac swoj program w celu zebrania hasel do ftp serwerow.
Możesz napisać program, który wyśle Ci plik wcx_ftp.ini na Twoje FTP czy jego zawartość na Twój E-mail.
C++ - How to ftp?
C++ - Send Email with a File Attachment

Następnie możesz podmienić ten plik ze swoim (wykonując kopię swojego oczywiście).

Co do innych klientów do FTP nic Ci nie podpowiem, bo nie wiem.
 

0x88

Użytkownik
Dołączył
Październik 30, 2006
Posty
11
--> Mo4x
Czy mogl bys tutaj wstawic co jest w srodku wcx_ftp.ini z zakodowanym i odkodowanym haslem? Domyslam sie ze to bedzie ASCII file wiec chyba nie bedzie zadnego klopotu zrobic to. Chodzi mi tylko o pobranie hasel do ftp, konfiguracyjne pliki mnie nie interesuja, bo mam zamiar dzialac na wieksza skale niz jakis jeden pacjent. Dlatego pisze program ktory bedzie dostarczac mi hasla do serweru po HTTP.

Znalazlem decoder dla CuteFTP <= 6.0, hasla sa w pliku sm.dat. Ostatnia wersja jest 8.0 i ten decoder nie dziala dla tej wersji, bo hasla nie sa juz w sm.dat. Ale juz cos.

Jeszcze mam decoder dla Bullet Proof FTP, do ktorej wersje dokladnie nie sprawdzalem, ale jak sprawdze to napisze o tym tutaj. Dla WS_FTP rowniez mam (hasla sa w plikach INI).

Jezeli sa zainteresowani w takim programie, ktory bedzie z wiekszosci komputerow wysylac hasla do serwera, to prosze pisac info lub juz gotowy kod. A ja napewno zrobie ten program publicznym.
 

Mo4x

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 26, 2005
Posty
704
Originally posted by 0x88
--> Mo4x
Czy mogl bys tutaj wstawic co jest w srodku wcx_ftp.ini z zakodowanym i odkodowanym haslem?

Przykładowy plik:
Kod:
[connections]

[email protected]

[email protected]

[default]

pasvmode=0

[[email protected]]

host=ftp.nasa.gov

username=admin

password=FB55BE9F5EF0EA9A2AB93DCA

pasvmode=0

Zakodowane:
Kod:
FB55BE9F5EF0EA9A2AB93DCA

Odkodowane:
Kod:
password
 
Do góry Bottom