Odnośnie trojana Slayda

Reiko

Użytkownik
Dołączył
Październik 27, 2010
Posty
9
Witam!

Z racji że temat Slayda w tym dziale odnośnie napisania prostego trojana w delphi został zamknięty a do samego Slayda nie mogę wysłać PMa, to zakładam nowy temat. A mój problem jest następujący:

Wszystko działa jak należy, ale tylko na moim komputerze. Gdy w oknie klienta wpisuję swój adres IP na którym odpalony jest server, CD rom się ślicznie wysuwa. Natomiast testowałem jak to się ma do działania przez sieć, i tu są już schody. Gdy próbuję się połączyć z komputerem kolegi (obydwoje mamy WinXP) to pomijając fakt, że firewall nic nie krzyczy że aplikacja próbuje się skontaktować ze światem zewnętrznym (przy 2 próbie wyłączyłem firewalla) po chwili pokazuje mi się komunikat "Asynchronous socket error 10051". W czym problem? Jakby co to zostawiam link z projektem klienta i servera:
http://reikosoftware.w.interia.pl/ProstyTrojan_Artykul.rar
Siedzę już nieco w Delphi, ale Delphi & Internet to dla mnie nowość, zabrałem się za to od niedawna więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrowionka ;)
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Pytanie, czy przypadkiem Twój kolega, z którym się łączysz nie korzysta z urządzenia zwanego routerem? Albo sieci lokalnej? Serwer, z którym się łączysz musi posiadać zewnętrzny adres IP lub przekierowany odpowiedni port na routerze na jego PC.

10051 oznacza mniej więcej tyle, że sieć / host jest nieosiągalny.
 

Reiko

Użytkownik
Dołączył
Październik 27, 2010
Posty
9
Hmm to dziwne... Ogólnie rzecz ujmując to testowałem to na komputerze u kuzyna, który ma system Windows XP. A drugi raz u koleżanki, która ma Windows 7. Sam program pisałem pod WinXP. Może systemy się gryzą a kuzyn ma router? Ale wątpię... Aczkolwiek się zapytam.

Lipa Panowie, programik nie dziala. Pokazuje sie komunikat "Asynchronous socket error 10051", tylko tym razem z numerem 10051.

OK, napisałem od nowa własny i hasa :) Cieńcy jesteście :pp

Pozdrowionka ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry Bottom