Ograniczenie czasu użytkowania

Mordeczko

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 14, 2012
Posty
1
Witam, mam taki mały problem, otóż mój ojciec(niestety informatyk) postanowił ograniczyć mi godziny korzystania z internetu, mam router firmy TP-LINK tak więc w ustawieniach routera ojciec dodał mój adres (podejrzewam że mac adres) do listy ograniczeń. Nie wiem czy pomoże zmiana mac adresu ale nie wiem na jaki zmienić ewentualnie.Kiedyś miałem podobną sytuację jednak wszedłem w ustawienia bo passy były standardowe(admin admin) jednak teraz zmienił cwaniak. Nie wiem dlaczego ale gdy biore jego adapter wifi to ograniczeń nie ma (jak wracam ze szkoły ok.14 (a internet mam w robocze dni od 16 do 22)) Wiecie może jak temu zaradzić?
Resetowanie routera odpada.
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Jak resetowanie odpada to może być ciężko.
Na TP-LINK można zrobić ograniczenie na IP i na MAC, przy czym z tego co widzę to korzystacie z Wi-Fi, a inny adapter działa więc prawdopodobnie jest blokada na MAC.
Masz kilka opcji:
a) zmień sobie MAC na inny, losowy
b) zmień sobie MAC na MAC adaptera taty
i obserwuj wyniki.
Rozwiązanie b) powinno rozwiązać problem dostępu do Interentu, ale będzie jak oboje będziecie mieli ten sam MAC to będzie to powodowało zakłócenia.
c) Podłącz się przez kabel do routera, prawdopodobnie gniazda Ethernetu nie są zabezpieczone, jak masz drugi router to możesz jego podłączyć do jednego z gniazd i zrobić sobie dodatkową podsieć Wi-Fi
d) Niektóre TP-LINKi mają dziurę XSS, jak sobie ustawisz odpowiednią nazwę hosta, ale to by wymagało kombinowania + socjotechniki
 
Do góry Bottom