Open proxy - CO TO?!

Kicia

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 22, 2003
Posty
2
przy probie polaczenia sie z niektorymi serwerami ircowymi (i to tymi na ktore wlasnie najbardziej chce wejsc :? ) otrzymuje komunikat tego typu:
k-lined: Open proxy found on your host

skanowalam komputer skanerami online i rzeczywiscie, wykrywaja mi otwarty port 8080, np. info od skanera sygate:
Port 8080 - OPEN - HTTP Web Proxy allows other people to bounce their web browser off of your computer to fake their real IP address to web servers

prosze o pomoc - co z tym ustrojstwem zrobic? pojawilo sie calkiem niedawno, przedtem nie bylo takich problemow, a ze nie tylko ja korzystam z kompa, wiec nie mam pojecia co zostalo w nim przypadkowo namieszane. i prosze o w miare dokladne instrukcje, bo jestem umiarkowana lamka komputerowa... i pewnie okaze sie ze zlikwidowanie tego problemu to bulka z maslem :oops: :wink:
 
G

Guest

Gość
Originally posted by Kicia
przy probie polaczenia sie z niektorymi serwerami ircowymi (i to tymi na ktore wlasnie najbardziej chce wejsc :? ) otrzymuje komunikat tego typu:
k-lined: Open proxy found on your host

skanowalam komputer skanerami online i rzeczywiscie, wykrywaja mi otwarty port 8080, np. info od skanera sygate:
Port 8080 - OPEN - HTTP Web Proxy allows other people to bounce their web browser off of your computer to fake their real IP address to web servers

prosze o pomoc - co z tym ustrojstwem zrobic? pojawilo sie calkiem niedawno, przedtem nie bylo takich problemow, a ze nie tylko ja korzystam z kompa, wiec nie mam pojecia co zostalo w nim przypadkowo namieszane. i prosze o w miare dokladne instrukcje, bo jestem umiarkowana lamka komputerowa... i pewnie okaze sie ze zlikwidowanie tego problemu to bulka z maslem :oops: :wink:

jestes wewnatrz sieci LAN ?
 

Kicia

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 22, 2003
Posty
2
tak, juz sie do admina zwracalam w tej sprawie. mowia ze to nie ich wina tylko moja. mozliwe... cytat:
"przeskanowalem nmap'em wasz router i wykonałem kilka testów z których jasno wynika że komputer o nazwie netbiosowej xxx ma otwarty port 1080 (proxy)"
skanery online wykrywaja mi co prawda otwart port 8080, ale ja tam nie wiem... moze z oboma cos nie tak?
<
i dalej, nie jest ich sprawa (no i wlasciwie racja
smile.gif
)
"co użytkownik odpala na swoim komputerze ani tez ochrona antywirusowa ... ze swojej strony radzę dokładnie sprawdzić otwarte programy oraz sprawdzić komputer pod katem zainfekowania wirusem"

no to sprawdzam i nic znalezc nie moge... help...
 
Do góry Bottom