oryginalny windows na licencji OEM.

panczo12d

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 22, 2011
Posty
61
Sema! Czy jeżeli mam oryginalnego Windowsa "w pudełku z płytą" ale na licencji OEM, a nie BOX, to według prawa mogę sobie "walnąć formata" i od nowa zainstalować tego Windowsa na tym samym komputerze? Czy jeżeli nie, to policja mogłaby się jakoś dowiedzieć że instalował x-razy już i doczepić się? Pytam z ciekawości. Pozdrawiam!
 

zus1

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 22, 2013
Posty
41
możesz ile chcesz! Możesz korzystać z tego CD na komputerach w całej wsi, ważne żebyś miał naklejkę z cd-key przyklejoną na obudowe kompa - i nigdzie indziej niż na nim nie stosował tego keya.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
możesz ile chcesz! Możesz korzystać z tego CD na komputerach w całej wsi, ważne żebyś miał naklejkę z cd-key przyklejoną na obudowe kompa - i nigdzie indziej niż na nim nie stosował tego keya.
Bzdura, licenciodawca daje najczęściej na dany element fizyczny licencje OEM. Stąd powale twoją teorie czymś ciekawszym, cytat ze strony Microsoftu:

Pyt. Jeśli mój klient poprosi mnie o uaktualnienie komputera nowymi elementami sprzętowymi, kiedy konieczny jest nowy system operacyjny? Kiedy komputer zostanie uznany za „nowy”?
Odp. Na ogół użytkownik końcowy może uaktualniać lub wymieniać elementy sprzętowe w komputerze — z wyjątkiem płyty głównej — i zachować licencję na oryginalny system operacyjny OEM firmy Microsoft. Jeśli płyta główna zostanie uaktualniona lub wymieniona z powodu innego niż defekt, powstanie nowy komputer. System operacyjny OEM firmy Microsoft nie może zostać przeniesiony na nowy komputer i jest wymagana licencja na nowy system operacyjny.
Jeśli płyta główna zostanie wymieniona z powodu wady, nie trzeba kupować nowego systemu operacyjnego dla komputera, o ile wymieniona płyta główna pochodzi od tego samego producent i jest to ten sam model lub odpowiednik oferowany przez producenta, zdefiniowany przez gwarancję producenta.


Licencja to nie jest "takie coś" że działa po prostu w pełni, licencja to jest tylko zezwolenie na korzystanie z oprogramowania pod pewnymi warunkami.

Przy instalacji pojawia się do zaakceptowania licencja, ona reguluje czy możesz czy nie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom