Oszustwo / Poszukiwania na własną rękę.

Wafelz

Użytkownik
Dołączył
Czerwiec 1, 2013
Posty
1
Witam.
Otóż zajmuje się handlem golda w jednej z gier MMO na allegro. Obróciłem już około 500/600 zł w miesiąc bez żadnych zgrzytów.
Jeden pan kupił ode mnie gold wysyłając mi potwierdzenie przelewu (wpisał jakieś losowe dane + moje, te co mu podałem) w pdf (wszystko wyglądało tak jak normalne potwierdzenie przelewu).
On otrzymał ode mnie towar, a ja kasy do teraz nie dostałem.

NABRAŁEM ZAUFANIA DO LUDZI I POSTANOWIŁEM TĄ AUKCJĘ ZROBIĆ POZA ALLEGRO - JESTEM DEBILEM WITAMY W INTERNECIE - darujcie sobie już takie teksty.

Pozostał mi jedynie jego numer gg, na który już prawdopodobnie nie wchodzi oraz to potwierdzenie przelewu z jakimś imieniem i nazwiskiem + adresem.

Szukałem po fb/nk - nikt taki nie istnieje.


Chciał bym wyciągnąć jakoś jego IP, po czym ustalić jakiś kontakt do rodziców i postraszyć konsekwencjami. Za podrobienie dokumentu, a w świetle prawa potwierdzenie przelewu jest dokumentem prawnym można sprawę złożyć do prokuratury. Oczywiście, nie mam zamiaru się w to bawić, bo jest to kwestia 90 zł, ale chętnie sprał bym gówniarzowi pysk, za oszukiwanie / kłamanie studenta, który próbuję jakoś dorobić.

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam!
 

AnonymousSS

Użytkownik
Dołączył
Maj 9, 2013
Posty
5
Na twoim miejscu cieszyłbym sie ze to nie było 700 / 800zł i dał sobie spokuj bo i tak go nie znajdziesz ,nawet jeżeli pójdziesz na policje (bedziesz musiał iść przynajmniej 7,8 razy zeby sie zajeli , wiem bo już to przechodziłem ) a policja i tak z tym nic nie zrobi bo 90zł to tylko wykroczenie a nie przestępstwo.
 
Do góry Bottom