Outlook, C++

piotrekneo18

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 4, 2012
Posty
2
Witam wszystkich,

Jestem tutaj nowy i postanowiłem zarejestrować się na tym forum, ponieważ uważam, że jest to odpowiednie miejsce w którym (jak przypuszczam) powinienem uzyskać odpowiedź na moje pytania.

Otóż, chciałbym stworzyć program który odczytuje hasło z pliku "pst" programu outlook. Jak wiemy istnieje dużo gotowych programów które w bardzo szybki sposób potrafią odczytać np. zapomniane hasło i podać ewentualnie alternatywne pasujące hasła ze względu na odczytanie sumy CRC32 wpisanego przez użytkownika hasła.

Czy wiecie w jaki sposób mogę ową sumę CRC32 odczytać z przykładowego pliku pst ?
Wiem, że istnieje dokumentacja Microsoft MSDN, opisująca zagadnienia pliku PST i jego strukturze.... Przeczytałem w niej, że dane w pliku pst są szyfrowane algorytmem który jest m.in dostępny na stronie MSDN. Skopiowałem kawałki kodu odpowiadające za obliczanie sumy CRC32 oraz algorytmu szyfrujących.

Mając stworzony przykładowy plik pst z hasłem, używając programu do odzyskiwania hasła prawidłowo otrzymuję odczytaną sumę CRC32 wraz z przykładowymi hasłami.

Tak więc idąc tym tokiem myślenia, że dane w pliku pst są szyfrowane, odczytałem te dane w postaci heksadecymalnej oraz używając algorytmu deszyfrującego podanego na stronie MSDN teoretycznie odszyfrowałem je i poszukiwałem owego znacznika 0xFF67 oznaczającego miejsce w w pliku w którym znajduje się suma CRC32 hasła.

Niestety nie umiałem jej znaleźć...nie wiem co robię nie tak...

Czy ktokolwiek z was ma pojęcie w jaki sposób to zrobić i odczytać sumę CRC32 hasła z pliku PST ?

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
 
Do góry Bottom