Płyta nie botuje.

złezło

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2009
Posty
36
Witam. Posiadam Windowsa XP i zamierzam zainstalować Vistę, tak, aby na 1 komputerze mieć 2 systemy( każdy system na osobnym dysku ). Już kiedyś miałem XP i Vistę.
Lecz teraz od nowa chcę ją zainstalować. Wkładam płytę do napędu, restartuje komputer,słyszę że płyta chodzi lecz nie bootuje. Włącza się zamiast tego Windows XP.
Co dziwne w biosie mam wszystko ustawione jak należy, czyli :
Jako pierwsze CDROM
Jako drugie HDD
Jako trzecie CDROM (chociaż już do końca nie pamiętam )

Na pewno to nie jest wina płyty. Co prawda jest trochę porysowana, ale działa.
1. Już kiedyś instalowałem z tej płyty system a po 2. gdy wkładam płytę do napędu to Windows XP poprawnie odczytuje płytę i pokazuje się autostart.


Dodam jeszcze informacje, że ostatnio podłączyłem dysk HDD 80 GB. Niby zworkę ustawiłem poprawnie , ale okazało się, że ma ona limit do 32 GB. Po ponownym ustawieniu zworki wszystko już było ok ( czyli pozbyłem się limitu ).

Czemu więc płyta nie bootuje???
Mam nadzieję, że wszystko wyraźnie opisałem.
Bardzo proszę wszystkich o pomoc.
 

sinis

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 3, 2006
Posty
958
Może spróbuj tak: Przy włączaniu komputera będzie Ci pisało np. BIOS Configuration: F10, Boot Menu: F2. Po prostu sprawdź pod jaką efką masz Boot Menu i z tego menu spróbuj odpalić płytę.
 

złezło

Użytkownik
Dołączył
Marzec 20, 2009
Posty
36
Może spróbuj tak: Przy włączaniu komputera będzie Ci pisało np. BIOS Configuration: F10, Boot Menu: F2. Po prostu sprawdź pod jaką efką masz Boot Menu i z tego menu spróbuj odpalić płytę.

Przy włączaniu nic nie pisze, jaki klawisz za co odpowiada.
Nie wiem czy o to ci chodziło, ale gdy naciskam F8 to wyskakuje
mi informacja jaki system ma zostać wczytany. Mam tylko zainstalowany windows xp
więc na liście wyboru systemu do wczytania jest windows xp
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
odpal instalator visty pod XP i tam rozpocznij instalację. Przy następnym uruchomieniu będziesz mógł dalej instalować.
 
Do góry Bottom