Partycje - może być 1, zamiast 3?

MakMaster

Użytkownik
Dołączył
Listopad 17, 2007
Posty
31
Witam, czy mógłbym zamiast trzech partycji, które nie wiem po co są zrobić jedną? Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć po co? I co to ten shit SWAP? Z góry dzięki za odpowiedzi i ... pozdrawiam! x)
 

B33RK4

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 3, 2007
Posty
598
dla Linuxa, swap jest nie zbędny, to jest taki dodatek do pamięci podręcznej, ustawia się ją w zależności od ilości posiadanych RAM. Jest to nie widoczna partycja. Co do reszty to wystarczy Ci 1 partycja z punktem montowania " / " .
 

pkoper

Były Moderator
Dołączył
Marzec 9, 2006
Posty
302
Originally posted by B33RK4
dla Linuxa, swap jest nie zbędny, to jest taki dodatek do pamięci podręcznej, ustawia się ją w zależności od ilości posiadanych RAM. Jest to nie widoczna partycja. Co do reszty to wystarczy Ci 1 partycja z punktem montowania " / " .
Niestety nie mogę się z tobą zgodzić. Po pierwsze wcale nie jest niezbędny. Jeżeli masz wystarczającą ilość pamięci operacyjnej, to możesz nawet nie zakładać tej partycji.

Po drugie jak sie np okaże że potrzebny ci swap to możesz go sobie zrobić w pliku. Będzie działał podobnie jak pod windowsem.

Czyli odpowiadając na pytanie pytacza. Tak Można się zmieścić na jednej partycji.

Pozdrawiam

PS. Poczytaj np tu.
 
Do góry Bottom