Pascal czy Delphi

Pragrom

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2013
Posty
42
Witam. Zaczynam uczyć się programowania i mam problem. Mianowicie nie wiem, uczyć się na dobry początek pascala czy delphi? Który język jest łatwiejszy? Nie ukrywam jestem młody i to bardzo (14 lat) bardzo mnie fascynują sprawy komputerowe. Proszę o pomoc dotyczącą wyboru języka. Z góry, dziękuje
 

meViu

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 8, 2013
Posty
223
Zacznij od nauki C++, nie należy on do najłatwiejszych języków lecz po jego opanowaniu na pewno łatwiej będzie Ci zrozumienie na czym to całe "programowanie" polega oraz łatwiej będzie Ci się przerzucić na inne języki np na C#, który ostatnio w modzie.

Nie przestrasz się, że nie jest to język łatwy, podstawowe elementy są bardzo łatwe do zapamiętania i zrozumienie, a pozwolą Ci one na pisanie prostych programów, później napotkasz bardziej skomplikowane konstrukcje jak: wskaźniki (nie mówię już o: wskaźnik na wskaźniki na wskaźniki czegoś tam), dziedziczenie i polimorfizm, szablony itp :)
 

Lewy999

Użytkownik
Dołączył
Lipiec 9, 2013
Posty
2
Zacznij od nauki C++, nie należy on do najłatwiejszych języków lecz po jego opanowaniu na pewno łatwiej będzie Ci zrozumienie na czym to całe "programowanie" polega oraz łatwiej będzie Ci się przerzucić na inne języki np na C#, który ostatnio w modzie.

Nie przestrasz się, że nie jest to język łatwy, podstawowe elementy są bardzo łatwe do zapamiętania i zrozumienie, a pozwolą Ci one na pisanie prostych programów, później napotkasz bardziej skomplikowane konstrukcje jak: wskaźniki (nie mówię już o: wskaźnik na wskaźniki na wskaźniki czegoś tam), dziedziczenie i polimorfizm, szablony itp :)

Sorry ze nie w temacie,ale naprawde nie wiem juz gdzie to napisac.meViu czemu masz napisane w profilu zeby kontaktowac sie z Toba przez gadu badz PW a jak pisze do Ciebie to nie odpowiadasz ?
 

Pragrom

Użytkownik
Dołączył
Sierpień 6, 2013
Posty
42
Myślę, że odrazu nie poradzę Sobie c++, narazie ledwo ogarniam podstawy turbo pascala.
 

TDK8GB

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2013
Posty
105
Niby czemu miałbyś sobie nie poradzić na wikibooks , cpp0x.pl masz wszystko opisane. :D Ja żałuje ,że w ogóle kiedyś marnowałem czas na naukę Pascala.
 

Αvenger

Były Moderator
Dołączył
Grudzień 21, 2012
Posty
243
Witam. Zaczynam uczyć się programowania i mam problem. Mianowicie nie wiem, uczyć się na dobry początek pascala czy delphi? Który język jest łatwiejszy? Nie ukrywam jestem młody i to bardzo (14 lat) bardzo mnie fascynują sprawy komputerowe. Proszę o pomoc dotyczącą wyboru języka. Z góry, dziękuje
Delphi = Object Pascal
Bierz się za AutoIt. Nic lepszego dla początkującego nie ma.
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Według mnie jest - Python. Ale to tylko moja subiektywna opinia (patrząc z perspektywy czasu na jego prostotę, funkcjonalność, ilość potrzebnego kodu i czasu nauki do wyprodukowania naprawdę fajnego oprogramowania na własne potrzebny).

Trzeba zważyć na to jeszcze że nie wiemy jakiego typu aplikacje Cię interesują.
 

crazyferajna

Użytkownik
Dołączył
Listopad 25, 2010
Posty
144
z języków kompilowanych polecam C/C++ (Pascal, Delphi, jakieś basici - odradzam...)

Btw. we większości języki takie jak delphi czy C++ różnią się tylko składnią... więc nie rozumiem, dlaczego nie mógłbys nauczyć się C++
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom