PcLinuxOs 2010 Final

fokus475

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2010
Posty
12
Witam. Mam pytanie. Co byście (Panie i Panowie) polecali do nauki PcLinuxOs2010.

Data zbudowania : 30.03.2010
Dostawca : PcLinuxOs - official
Środowisko : Gnome 2.30.0

Mam już delikatne (nawet jak na początkującego to i tak delikatne) doświadczenie odnośnie konfiguracji w/w systemu. Niestety tylko w trybie graficznym. Prócz tego zainstalowałem WINE 1.1.37 (takie było sprawdzone w oficialnym repozytorium), aby móc doinstalować kodeki do odtwarzania radioodbiorników :p ze stron internetowych przez www i js.

Aktualnie jestem w trakcie nauki Delphi. Czy polecili byście mi jakiś inny język na początek? Chciałem zacząć od Assembler'a ponieważ bardzo przydał by mi się do elektroniki, ale niestety nie mogłem znaleźć żadnego konkretniejszego kursu na początek. Wszystkie były już pod konkretne procki, a ja potrzebował bym od podstaw.

Bardzo proszę o pomoc w nauce w/w linuxa i assemblera od podstaw (całkowitych). Najlepiej, żeby kurs Assemblera był pisany pod linuxa jeżeli takowy wogóle istnieje. Jeśli nie - na drugim kompie jest winda, więc nic straconego.

Pozdrawiam.
 

skaktus

Użytkownik
Dołączył
Maj 17, 2010
Posty
24
Assembler jest w kursach opisany pod konkretny procesor bo jako jezyk jest od niego calkiem zalezny, w przeciwienstwie do wyzszopoziomowych jezykow. Nie jest tez dobrym wyborem na poczatek. Polecalbym cos z rodzinki C/C++/C#. Szczerze mowiac jesli chcesz zglebiac wiedze o linuksach wystarczy troche pogooglowac i zajrzec do konsoli.

Dobry kurs ASM pod Linuksa dla procesorow x86 i x86_64 masz tutaj: http://rudy.mif.pg.gda.pl/~bogdro/asm_pdf_linux.pdf.gz
 

fokus475

Użytkownik
Dołączył
Maj 29, 2010
Posty
12
Dzięki za link. Co do googlowania, to nie znalazłem nigdzie kursu (PL) do w/w linuxa na gnomie z moją wersją. Praktycznie 90% tego co znalazłem jest na KDE.
 
Do góry Bottom