Pewność - ze wgrano w 100%

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Siemano, otoz pisze sobie program do automatycznych aktualizacji, i zastanawia mnie jedno. Chcialbym zeby program dzialal na zasadzie:

jezeli rozmiar pliku na serwerze jest inny niz ostatnio pobrana aktualizacja to sciągnij ją.
if stary plik <> plik na serwerze then pobierz plik na serwerze
<


Tylko jest problem, jest prawdopodobienstwo ze gdy program wysle HEAD o plik, to aktualnie będzie on wgrywany. i czy serwer zwroci wtedy taki rozmiar pliku, jaki jest juz wgrany (np 1/3 pliku sie dopiero wgrala), czy zwroci coś innego npze plik jest wgrywany, czy da sie sprawdzuc czy plik zostal wgrany na 100%?? czy jest na to jakis sposob??

wiem ze sa inne sposoby na pobranie aktualizacji, ale chodzi mi wlasnie o ten
<




pozdrawiam!
 

thc_flow

Zbanowany
Dołączył
Listopad 13, 2008
Posty
649
Najlepiej oprzeć to o jakiś SVN czy tego typu rozwiązanie, jeśli nie to najlepiej jakbyś na serwerze miał plik .ini który by posiadał wpisy typu wersja na serwerze i url do pliku i zmieniał go dopiero po wgraniu nowego pliku pod inną nazwą. Taki plik jest malutki wiec upload/download jego byłby szybki i bezproblemowy.
 

djmentos

Użytkownik
Dołączył
Maj 1, 2007
Posty
1868
Rozmiar pliku to ogólnie złe rozwiązanie, bardzo złe. Coś dodasz, coś usuniesz i już nie nie zaaktualizuje.
Masz do wyboru:
XML po stronie serwera z numerami wersji plików i sprawdzasz po kolei co nalezy aktualizować i to pobierasz,
Odczytujesz z serwera FTP datę modyfikacji pliku i też sprawdzasz wszystko.
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
wiem wlasnie, robilem zawsze przez INI, ale bylem ciekaw, djmentos z datą serwera tez nie wypali [rawda?? bo tez znieni sie zanim plik wgra sie na serwer
smile.gif
 

maly3900

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 18, 2005
Posty
362
Z takową formą aktualizacji jeszcze się nie spotkałem, nie powiem
<
.
Ogólnie - jak sam piszesz - data się zmieni zanim wgrasz plik, bynajmniej tak mi się wydaje.
<


Krótko mówiąc - zostajemy przy standardzie (na przykład pliki ini, xml) .
 

Damn3d

Użytkownik
Dołączył
Kwiecień 18, 2009
Posty
88
czy da sie sprawdzuc czy plik zostal wgrany na 100%?? czy jest na to jakis sposob??[/b]
A co za problem wysłać go do tymczasowego folderu i dopiero na końcu przenieść ?
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
Damn3d a no bardzo dobre to
<
świetne rozwiązanie
<
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
no chcialem cos takiego ze uploader FTP, i potem ino przeniesc do innego folderu, gdzis mam starego FTP co kiedys robiłem
<


Dzieku wsystkim za wypoiwedzi
<
 

lol_ek

Użytkownik
Dołączył
Maj 30, 2003
Posty
306
Mam nadzieję, ze program nie łączy się z serwerem FTP w celu aktualizacji samego siebie. Wielu z chęcią pozna Twoje hasła, które z pewnością są takie same dla wielu Twoich usług ;]
 

Legalnl

Użytkownik
Dołączył
Październik 8, 2008
Posty
828
nie nie :D sciąga za pomocą GET, wiadomo ze nie FTP bo mozna by narazić konto. wszystko juz dziala wiec dzieki wszystkim ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom