Piszemy Konfigurator pod keylogera/trojana/itp

3

31337

Gość
ałc, ktos powiedzial kiedyś ze delphi jest proste :yes: :yes:
dla mnie prostszym sposobem byloby fseek i fwrite.
 

devilaz

Użytkownik
Dołączył
Grudzień 25, 2007
Posty
2
Next pytanie

zrobilem server jak tam trzeba bylo
skompilowalem ok pojawil sie plik Project1.exe
wlaczylem ten plik i nic sie nie uruchomilo
czy ten keylogger zapisal gdzies sie w rejestrze ;p ?
 

0wn3r

Były Moderator
Dołączył
Marzec 10, 2007
Posty
1330
Nic się nie wpisuje. To klient podczas generacji serwera, "wysyła" swoje dane z Edit1 & Edit2 do Edit1 & Edit2 w serwerze. Czyli równie dobrze możesz ustalić, np. otwarcie strony z Edit1.Text i otworzy Ci tą stronę co wpisałeś w kliencie.
 

McMarco

Użytkownik
Dołączył
Luty 2, 2008
Posty
17
Mi coś nie gra ;/ Mianowicie nie tworzy mi się plik zasob.res , a nie wiem czemu ponieważ wszystko niby dobrze zrobiłem.
ale sami screena z wiersza polecen zobaczcie
smile.gif
:
cmdll2.png


i potem sprawdzam w plik zasob.txt i cos takiego mi pokazuje :
Borland Resource Compiler Version 5.40
Copyright Š 1990, 1999 Inprise Corporation. All rights reserved.

Error Could not open input file C:Documents.RC[/b]

Ktoś mi może powiedzieć co jest nie tak?
Dodam jeszcze ze wszystkie katalogi i pliki są takie same (procz nazwe uzytkownika
<
)

Bardzo proszę o pomoc...
z góry serdecznie dziękuję
<

EDIT //// Już wszystko działa
 

damian0170

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 16, 2005
Posty
31
No ok kod jest dobry ale avast wykrywa to jako trojan.... ;/ ma ktoś jakis inny sposób na konfigurator ? jakis inny kod ? pomysł, co kolwiek ?
 

damian0170

Użytkownik
Dołączył
Styczeń 16, 2005
Posty
31
Originally posted by djmentos
jak chcesz tak działać to lepiej idź spać albo grać ;/
Przerób sobie ten kod i gitara

Co masz na myśli przez "działać" ?
Jak nie chcesz pomóc to się nie wypowiadaj ;/ masz w ogóle jakieś pojęcie o programowaniu ?
Skoro jesteś taki cwany to przerób go i pokarz na co Cię stać a nie syp na forum jakimiś tanimi i głupimi hasełkami bo twoja czerwona linia dojedzie nie długo do 100% ;/

[ Dodano: 29-02-2008, 12:16 ]
Pozmieniałem nazwy funkcji, zmienne, wszystko ale to wg mnie nic nie daje a na końcu zmieniłem miejsce kopiowania i wczytywania pliku i jest wszystko ok ;p Taki banał
<
Może avasta oszukałem ale i tak jest wykrywalny przez np. noda czy pande...
<
 

pioncz

Użytkownik
Dołączył
Marzec 29, 2007
Posty
130
To już szczyt ...
damian0170 czy twoim zdaniem jest fair że ktoś pisze kompilator a ty piszesz zróbcie mi lepszy ?? djmentos mentos chyba miał na myśli że twoje działanie - pisanie "próśb" jest dość niskiego poziomy i do niczego nie prowadzi.
Edit
________________
Do czego służy zasob i czy on jest potrzebny??
W jaki sposób zmienić ikonę konfiguratorem??
 

nitr0

Użytkownik
Dołączył
Maj 15, 2007
Posty
537
<div class='quotetop'>CYTAT(3rr0rx @ 16.09.2007, 14:17) <{POST_SNAPBACK}></div>
...to zapyta w tym temacie a ja postaram mu sie pomoc
smile.gif
[/b]
no to pytam... może jestem troche przymulony po testach, ale jak odpale konfiguratora i klikne na buttona to mam komunikat że nie odnaleziono pliku o_O hmm.. czy aby ten serwer nie powinien się generować ?
<
bo jak odpale konfigurator z katalogu z serwer.exe to działa normalnie...
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
<div class='quotetop'>CYTAT(h4ck3r15 @ 23.04.2008, 20:41) <{POST_SNAPBACK}></div>
no to pytam... może jestem troche przymulony po testach, ale jak odpale konfiguratora i klikne na buttona to mam komunikat że nie odnaleziono pliku o_O hmm.. czy aby ten serwer nie powinien się generować ?
<
bo jak odpale konfigurator z katalogu z serwer.exe to działa normalnie...[/b]
Musiał byś przeanalizować działanie. Ten program ma na celu nie generowanie kodu i kompilowanie go, tylko edycje stringów w serwerze. Więc plik konfigurowany wedle tego tutoriala musi znajdować się w folderze macierzystym konfiguratora. Zawsze możesz dodać serwer do zasobu (są o tym arty) i przy kliknięciu "Konfiguruj" wyrzucać można z zasobu serwer i po chwili zapisywać dane do stringów serwera. Będzie to wyglądać jak generowanie pliku choć powiem Ci że to i tak się gryzie z definicją generacji. Będzie to tylko ją przypominać wizualnie.

Mały schemat:
[konfigurator który w zasobie (w sobie) ma serwer] => [konfigurator "wyrzuca" z siebie do lokalnego folderu serwer] => [dokonuje edycji stringów opisanej w tym poradniku] => [wyświetla info o powodzeniu lub failed]
 

nitr0

Użytkownik
Dołączył
Maj 15, 2007
Posty
537
<div class='quotetop'>CYTAT(Dark Smark @ 23.04.2008, 21:11) <{POST_SNAPBACK}></div>
choć powiem Ci że to i tak się gryzie z definicją generacji. Będzie to tylko ją przypominać wizualnie.[/b]

no ale tym terminem jest potocznie określany ten właśnie proces "wyrzucania" pliku z zasobów xD dzięki za odp
<
 

Dark Smark

Były Moderator
Dołączył
Kwiecień 29, 2006
Posty
1953
Generator to program/skrypt który na podstawie napisanego algorytmu zwraca jakąś wartość z niczego, w tym wypadku serwer jest stworzony przez człowieka, a program konfiguracyjny edytuje później zmienną typu string w serwerze. Ten jak określasz "generator" działa podobnie jak edytory zasobu typu resource hacker (nic nie generuje tylko pozwala podejrzeć pliki bazowe programu) idea ta sama.

Dużo rzeczy jest określanych potocznie nie trafnie...
<

Dobra już nie off-topicujmy...
 

DDOS

Użytkownik
Dołączył
Maj 24, 2008
Posty
9
Wszystko fajnie ale wie ktoś jak zrobić żeby te źródło serwer był już w generatorze
i po kliknięciu buttona pojawiał się plik a nienadpisywał istniejącego serwer.exe tylko tworzył nowy plik ?
 

DDOS

Użytkownik
Dołączył
Maj 24, 2008
Posty
9
No to, że do zasobów to wiem. Masz jakąś funkcje na te
wypakowanie i konfigurowanie?

Chodzi o to, że plik po nacisnięciu w konfiguratorze przycisku odrazu ma się
wygenerować ze zmienionymi danymi.
<
 

hxv

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 9, 2006
Posty
797
No ale w czym Ci to przeszkadza? Wypakuj plik i potem go skonfiguruj, po co kombinować? I tak potrwa to tyle że nic nie zauważysz...
 

DDOS

Użytkownik
Dołączył
Maj 24, 2008
Posty
9
Mam kolejny problem. Wszystko już właściwie mam i serwer tworzy się za pomocą zasobów z programu. Jak zrobić, aby plik
który się generuje miał ikone równą image2?

Mam takie coś:

Kod:
procedure TForm1.Button2Click(Sender: TObject);
var index:word;
begin
  if OpenDialog1.execute then
  begin
    image2.Picture.bitmap:=tbitmap.create;
    image2.Picture.Bitmap.Width:=40;
    image2.Picture.Bitmap.Height:=40;
    image2.Picture.Bitmap.Canvas.Brush.Color:=Form1.Color;
    image2.Picture.Bitmap.Canvas.Rectangle(0,0,image2.Width,image2.Height);
    index:=0;
    DrawIcon(image2.Picture.Bitmap.Canvas.Handle,4,4,
    ExtractAssociatedIcon(hinstance,Pchar(OpenDialog1.FileName),
    index));
  end;
end;

Jest obrazek (ikona) a pod nim przycisk "ZMIEŃ". Gdy klikam zmień i wybieram inną - ikona pojawia sie
jako image2. Jak zrobić, żeby plik generowany miał ikone równą image2 ?
 

Matthew94

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 1, 2008
Posty
3
MI gdy tworzę zasob.res wyskakuje cos takiego w zasob.txt:

Borland Resource Compiler Version 5.40
Copyright Š 1990, 1999 Inprise Corporation. All rights reserved.

Error Could not open input file C:\Documents.RC



I nie tworzy mi się plik zasob.res Może ktoś pomóc??
 
Do góry Bottom