Pliki dźwiękowe - komunikator

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Pisze teraz w C++ Builder ale jestem gotów napisać program w dowolnym innym środowisku (tylko aby był to C++).

Zamierzam napisać komunikator głosowy. Wpadłem na pomysł nagrywania dźwięku 10-20ms. i przesyłania go do drugiej osoby która otwiera go i odsłuc***e ale nie wiem jak przesyłać pliki (wiem jak krótkie jakieś informacje ale niestety nie pliki). Więc moje pytanie brzmi - jak sensownie (bo pewnie pomysł z krótkimi plikami jest kiepski) i w jakim programie napisać komunikator głosowy (proszę podawać tylko darmowe programy/środowiska/kompilatory) oraz sposób napisania z kluczowymi kawałkami kodu.
Dźwięk oczywiście szedł by przez głośniczek.
Myślałem aby napisać ten program w taki sposób aby komputer wysyłający nie żądał potwierdzenia dojścia pliku. Oczywiście jeden komputer był by serwerem a inne klientami, chyba że ktoś ma inny pomysł/sposób na zrobienie tego to proszę o podanie go. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


Edit: To nie jest próba próba pisania przekleństw w innych słowach ;) .
Miało by to funkcjonować tak że ciągle nagrywany jest głos (np. gdy Alt. wciśnięty) i non stop krótki plik (wav) jest wysyłany, odbierany i odsłuchiwany.
 
Ostatnia edycja:

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Faktycznie ciekawe, spróbuję napisać w visual-u.
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
http://www.codeguru.com/cpp/i-n/iep...oice-Chat-Using-ClientServer-Architecture.htm - na podstawie tej strony próbuję napisać komunikator. Jednak coś mi nie działa. Podejrzewam że chodzi tu o moje nie przyzwyczajenie do tego środowiska i złe deklarowanie czegoś. ("In Display Class") może robię błąd tu a może gdzieś indziej. Więc mam pytanie jak powinien wyglądać ten kod?
Bardzo dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Wpadłem na pomysł nagrywania dźwięku 10-20ms. i przesyłania go do drugiej osoby która otwiera go i odsłuc***e ale nie wiem jak przesyłać pliki
Heh, tak samo jak wszystkie inne wysyłane dane - wysyłasz kod nagrania a program który to odbiera zapisuje to do pliku (wav, mp3 etc.) i puszcza na głośnik.
i w jakim programie napisać komunikator głosowy (proszę podawać tylko darmowe programy/środowiska/kompilatory)
notepad (lub jakiś malusi edytor do C++)/gedit i g++. Nie potrzeba do tego tego śmiesznego Borlanda ani innych gówien.
Myślałem aby napisać ten program w taki sposób aby komputer wysyłający nie żądał potwierdzenia dojścia pliku.
To aż mnie przeraża. Jakie potwierdzenia odebrania pliku? Wysyłasz kod dźwięku (bądź pliku dźwiękowego), nie potrzebne są jakieś potwierdzenia, jeżeli takie coś serwował Ci Borland to współczuję.

Poczytaj o bibliotece bass, przyda Ci się do tego.

Ten problem jest śmieszny, wystarczy obsłużyć mikrofon i znać podstawy programowania sieciowego (co chyba ogólnie jest podstawą) jednak zrozumiałe jest to w Twoim przypadku bo:
Pisze teraz w C++ Builder
Każdy post w którym autor podaje, że pisze w Borlandzie kończy się moim rozbawieniem i współczuciem, nigdy chyba nie zrozumiem jak można w tym pisać.
 

discovery44

Były Moderator
Dołączył
Sierpień 14, 2007
Posty
763
Żeby to uzasadnić musiałbym bym chyba pokazać każdy post dot. Borlanda jaki przeczytałem. W skrócie - Borland jest takim środowiskiem w którym kod będzie kompilował się tylko w Borlandzie, jakieś 'wrzucania na formy', zagmatwane kody które nie mają nic związanego z C++ a są jakimiś wymyślonymi dodatkami, "ułatwienia", które tak naprawdę są utrudnieniami - przykładem jest ten temat. Autor korzystając z Borlanda pewnie wykorzystywał jakieś jego śmieszne dodatki, które "ułatwiały" programowanie sieciowe a autor nawet nie potrafił (nawet nie wiedział jakim sposobem) wysłać zwykłego pliku bez "potwierdzenia przesyłania" (nie kwestionuję tego czy autor programuje tydzień czy 50 lat, rozumiem, że każdy mógł zaczynać ale są ludzie którzy po kilku latach programowania w Borlandzie mają takie problemy). To "ułatwienie" tak mu "ułatwiło" programowanie, że nie wie jak sobie poradzić z takim prostym problemem bo robił to "wrzucając na formę". Na dodatek zwykły kod (jakiś standardowy program, nawet 'hello world' można zagmatwać w Borlandzie) napisany w Borlandzie czasami nie wygląda w żadnym stopniu jak w C++. Można powiedzieć, że C++ to C++ a BorlandC++ to BorlandC++.
 

loganek

Były Moderator
Dołączył
Listopad 11, 2006
Posty
563
no to widze że masz małe pojęcie o Borlandzie.
Mówisz o języku BorlandC++, i że kod napisany w tym się nie skompiluje nigdzie indziej. To fakt, nie skompiluje się, ale nie dla tego że to zupełnie inny język! Pisząc w Builderze jesteśmy skazani na korzystanie z VCL, która nie jest domyślnie dołączana do innych kompilatorów. Podejrzewam że gdyby była możliwość(może nawet jest, nie wiem) zintegrowania VCL z g++ to jakoś można byłoby to kompilować.
btw. jeśli myślisz o pracy jako programista w jakiejś korporacji, to przyzwyczajaj się do IDE - może nie do Borlanda, ale na pewno z Visual Studio się spotkasz nie raz. Pracodawcom zależy teraz na szybkości tworzenia oprogramowania, a dzięki takim narzędziom jak Borland czy Visual Studio można na prawde łatwo tworzyć aplikacje - pod warunkiem że pozna się dobrze to środowisko i dołączane biblioteki
 

dodoxx6

Były Moderator
Dołączył
Luty 15, 2011
Posty
252
Wracam do korzeni ;) . Co do tego co pisze "discovery44" to nawet się zgodzę, ale niestety byłem zmuszony na tym pisać 2 miesiące i pomyślałem że może da się zrobić komunikator głosowy. Trudno, idę do innych środowisk a "Borland-a" już wywaliłem, skończyłem z nim pracę.
A co do tego:

.
[...]
Ten problem jest śmieszny, wystarczy obsłużyć mikrofon i znać podstawy programowania sieciowego (co chyba ogólnie jest podstawą) jednak [...]
Podstawy sieciowe znam, ale mikrofonu nigdy nie obsługiwałem (programistycznie) niepotrzebny mi był. Zacznę próbować w "g++", znam to środowisko, ale nigdy nie myślałem o napisaniu w nim komunikatorka głosowego, w ogóle siecią się nie zajmowałem za bardzo, pisałem wszystkie programy lokalne.

Thx, za pomoc.
 
Do góry Bottom