Połączenia sieciowe

Taz123456

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2012
Posty
8
Witam,

Od kilku dni borykam się z brakiem internetu na Windowsie. Wszystko było dobrze, dopóki nie wgrałem drugiego systemu operacyjnego - Linuxa (na tym systemie internet działa i ma się dobrze), ale gdy wejdę na Windowsa (XP) i wchodzę w połączenia to siła sygnału jest "Bardzo dobra" a jedyne co mi się nie zgadza to ilości pakietów, tzn. gdy wysłanych jest, np. 1000 to odebranych zaledwie 50 :/ Nie wiem czy coś blokuje, czy to wina Linuxa.

Proszę o jakąkolwiek pomoc.
 

nowy_me

Użytkownik
Dołączył
Luty 7, 2007
Posty
451
Po prostu Twój sprzęt stwierdził że woli Linuxa :D
A na serio, prawdopodobieństwo że to "przez linuxa" jest bliskie zeru
Nie za bardzo rozumiem jaki związek z Twoimi problemami ma ilość pakietów? To logiczne że wysłanych jest zawsze więcej niż odebranych, chyba że jesteś serwerem
Nie napisałeś też co się dzieje, strony Ci się wczytują?
 

Taz123456

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2012
Posty
8
Jeżeli wchodzę w GaduGadu to działa ok, ale jeśli uruchomię przeglądarkę, np. Opera, Explorer to żadna strona się nie wczytuje.
 

michal31337

Były Moderator
Dołączył
Październik 16, 2011
Posty
329
To logiczne że wysłanych jest zawsze więcej niż odebranych, chyba że jesteś serwerem
Raczej odwrotnie...

Jeżeli wchodzę w GaduGadu to działa ok, ale jeśli uruchomię przeglądarkę, np. Opera, Explorer to żadna strona się nie wczytuje.
Dość częsty problem, rozwiązanie najczęściej bywało proste: albo poblokowane porty (gg używa innych portów niż np. przeglądarka internetowa), czasem to był wirus, czasem jakiś szczegół w ustawieniach internetowych.. Poszukaj tego typu rzeczy.
 

Taz123456

Użytkownik
Dołączył
Luty 25, 2012
Posty
8
Gdy łączę się poprzez TOR'a to wszystko jest ok, ale gdy uruchomię już Operę czy też IE to żadna strona się nie otwiera. Gdy próbowałem przeskanować komputer ESET'em to się zacinał, więc go odinstalowałem, ale nie w pełni,bo też się zaciął i wyskakują błedy gdy chcę dokończyć instalacje. To wszystko dzieje się na XP, może ktoś wie jak zmienić właściwości karty sieciowej, ustawienia DNS ?
 
Do góry Bottom