Połączenie szerokopasmowe

dominixon1300

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2009
Posty
23
Witam. Mam otóż problem z internetem. Mam internet radiowy. Łącze sie z nim a potem muszę jeszcze przez połączenie szerokopasmowe. I moje pytanie brzim czy możliwe jest rozdzielenie internetu tego połączenia szerokopasmowego na 3 komputery ? Coś o tym słyszałem internet sharing. Bo gdy połącze sie na jednym kompie z tym połączeniem szerokopasmowym i na drugim to na jednym działa a na drugim nie ;/ . Nie mówiąc o trzecim. Wszystkie komputery są połączone z tą samą siecią bezprzewodową. Gdy połącze w 3 komputerach z połączeniem szerokopasmowym to na wszystkich 3 jest widoczne ze istnieje połączenie ale internetu nie ma. Jest tylko na 1 komputerze i mi chodzi żeby był internet na 3 . Nie wiem czy jest możliwe ale z góry dziękuje za odp :) Pozdrawiam !
 

dominixon1300

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2009
Posty
23
a moje pytanie brzmi czy moge to zrobic jesli komputery nie sa w jednym mieszkaniu ? tylko o jakies 100 m oddzielone od siebie ? chodzi mi o to ze kolega poloczy sie szerokopasmowym i bedzie dzialac ja polocze sie szerokopasmowym i bedzie dzialac i jeszcze wujek to tez bedzie dzialac ? dwa kompujtery sa w jedynm domu a jeden pc jest 100 m od nich te dwa to laptopy a jeden pc 100 m od nich wiem ze duzo wymagam ale prosze o pomoc dziekuje bardzo za odpowiedz :)
 
K

Khalt

Gość
Nie zrozumiałem, czy chcesz cisnąć po Wi-Fi (w takim przypadku robisz adhoc'a), czy chcesz pociągnąć 100m przewodu.

Jeśli "po kablu", to jak masz wystarczającą ilość "wejść ethernetowych", tak.

Przynajmniej tak mi się zdaje, bo nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem - trudno to się czytało ...
 
Ostatnia edycja:

dominixon1300

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2009
Posty
23
Popatrzmy tak : Chodzi mi o to mam 3 komputery. I tę samą sieć bezprzewodową . I jedną bramke przez którą łącze sie z netem . I chce odpalic tą bramkne na 3 kompach i zeby na wszystkich 3 działało nie wiem czy to możliwe Ale z góry thx za odp bo i tak mi pomogłes ;]
 
Ostatnia edycja:
K

Khalt

Gość
... teraz jeszcze mniej Ciebie rozumiem. Bo o ile do
I jedną bramke przez którą łącze sie z netem
łapałem o co chodzi, to w momencie kiedy w/w "bramkę" chcesz odpalić, to już nie mam pojęcia, czy "bramką" nazywasz wszystko czego nazwy nie znasz, czy chcesz podpalić komputer/router.

Może to przedstawię obrazkowo:
lopatologicznetlumaczen.jpg
 

dominixon1300

Użytkownik
Dołączył
Luty 23, 2009
Posty
23
okey tera cie rozumiem ale jeszcze jedno utworzyłem ze połączenie udostępnie siecią bezprzewodową wyszukałemi i jest sieć home i tera jak sie z nią połącze to na drugim kompie bedzie net ? Tzn. Zrobiłem na jednym laptopie takie udostepnienie przez siec bezprzewodowa i tera wyszukalem drugim ale nie laczylem sie jeszcze i znalazlo mi siec home w domu i tera jak sie z ta home polocze to bedzie net ?
 
Do góry Bottom