połączenie z niezabezpieczoną siecią bezprzewodową - było i nie ma

habibo

Użytkownik
Dołączył
Październik 4, 2008
Posty
3
Podłączam się co jakiś czas do sieci bezprzewodowej niezabezpieczonej w okolicy. W zasięgu są takie dwie . do tej pory połączenia z oboma działały.W pewnym momencie nagle połączenie z nikło i już się nie pojawiło. Sieć nadal jest widoczna jako będąca w zasięgu i niezabezpieczona, ale połączyć się nie chce. Z drugą w porządku. nie znam się na tym za specjalne, dla tego jestem ciekawy, czy da się sprawdzić z jakiego powodu - i czy da się to połączenie odzyskać. łączę siię ze stacjonarnego
 

Mariusza007

Użytkownik
Dołączył
Wrzesień 6, 2006
Posty
42
Sieć jest Filtrowana .. Potrzebne będzie Protokoł internetowy TCP/IP i adres Mac


PS . Jak nie wiesz co to jest MAC ?? . Jest to adres fizyczny karty sieciowej
smile.gif

Możesz go tak sprawdzić


-Nacisnąć Start na pasku zadań.
-Nacisnąć na Uruchom.
-Wpisać komendę "cmd" i nacisnąć Enter - powinno wyświetlić się okno z linią poleceń.
-W uruchomionym oknie z pkt.3 wpisać komendę "ipconfig /all" i nacisnąć Enter.
-Wybrać interesującą nas kartę sieciową i odczytać interesujący nas adres fizyczny karty sieciowej.
 

habibo

Użytkownik
Dołączył
Październik 4, 2008
Posty
3
Protokoł internetowy TCP/IP - skąd wziąć - wcześniej nie było mi to potrzebne, MAC a mam.
 

habibo

Użytkownik
Dołączył
Październik 4, 2008
Posty
3
protokół internetowy i adres MAC .. no dobrze i co dalej .... czy mam coś zmienic w windows, czy w tym protokole, czy użyc air snare i smac ... tyle wyczytałem, ale naprawdę byłbym wdzięczny za poradę, bo jednak sam nie mam w tym wielkiego doświadczenia ..
 
Do góry Bottom